Záhrobská dojela ve slalomu v Mariboru devátá, vyhrála Zettelová

MARIBOR

Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila ve slalomu Světového poháru ve slovinském Mariboru deváté místo, což je její nejhorší výsledek v sezóně. Z vítězství se radovala Rakušanka Kathrin Zettelová.

Šárka Záhrobská na trati prvního kola slalomu ve slovinském Mariboru

Trať prvního kola postavil poprvé v životě v elitním seriálu asistent Záhrobské Miloš Machytka. "Snažil jsem se postavit jiné slalomy, než byly předtím. Teď se staví 'dorychla' s velkými vzdálenostmi a my se snažili, aby to byl klasický, víc zatočený slalom," řekl Machytka novinářům.

Podruhé v sezóně se na start postavila také Petra Zakouřilová, která při rekordním počtu 92 lyžařek obsadila se ztrátou 6,56 sekundy 65. místo. Do druhého kola nepostoupila překvapivě ani vedoucí žena Světového poháru Lindsey Vonnová z USA, jež dosáhla až 46. času.

Z vítězství v posledním slalomu před olympiádou ve Vancouveru se radovala Rakušanka Kathrin Zettelová před domácí Tinou Mazeovou a Němkou Marií Rieschovou, která se díky tomu dostala do čela celkové klasifikace.

Záhrobská ztrácela po prvním kole na osmém místě 1,77 sekundy, více než sekundové manko na suverénně vedoucí Marlies Schildovou měly ale i další favoritky. Ve druhém kole však nejlepší česká lyžařka zajela až dvaadvacátý čas a ještě si o jedno místo pohoršila. Dosud nejméně bodů ze slalomu si Záhrobská připsala v prvním závodě sezony v Levi, kde skončila osmá.

"Podobně jako ve Flachau úplně spokojená nejsem. Ani jedno kolo se mi nepovedlo, jak bych si představovala. Jsou to body do hodnocení slalomu, za ty jsem ráda, ale s devátým místem spokojená nejsem," řekla Záhrobská. Když v cíli zastavila, tak jen lehce pohodila rameny. "Ani nevím, co jsem udělala, ale když jedu, tak chci přijet a vést a čtvrté místo (po dojezdu do cíle) na spokojenost není," řekla čtyřiadvacetiletá Záhrobská.

Schildová i přes velký náskok ve 2. kole riskovala a neprojela jednou z branek. "Škoda, že chytla špicara. Je vidět, že ta roční pauza je znát a není tak vyježděná. Nemá takovou jistotu, jakou měla před zraněním," uvažovala česká slalomářka. Díky tomu získala premiérové slalomové vítězství v sezóně Zettelová.

Slalom Světového poháru žen v Mariboru (Slovinsko):
1. Zettelová (Rak.) 1:42,98 min. (54,38+48,60), 2. Mazeová (Slovin.) 1:43,69 (55,17+48,52), 3. M. Rieschová 1:44,26 (54,50+49,76), 4. S. Rieschová (obě Něm.) 1:44,34 (54,94+49,40), 5. Aubertová (Fr.) 1:44,70 (54,90+49,80), 6. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) 1:44,81 (54,90+49,91), 7. Leinonenová (Fin.) 1:44,97 (55,69+49,28), 8. Chmelarová (Něm.) 1:45,07 (55,58+49,49), 9. Záhrobská (ČR) 1:45,16 (55,06+50,10), 10. Geigerová (Něm.) 1:45,34 (55,19+50,15), ...65. Zakouřilová (ČR) 59,85 - nepostoupila do 2. kola.
Průběžné pořadí slalomu (po 7 z 8 závodů): 1. M. Rieschová 433 b., 2. Zettelová 410, 3. Aubertová 361, 4. M. Schildová (Rak.) 320, 5. Záhrobská 318, 6. S. Rieschová 270.
Průběžné pořadí SP (po 20 z 33 závodů): 1. M. Rieschová 922, 2. Vonnová (USA) 894, 3. Zettelová 729, 4. Pärsonová (Švéd.) 616, 5. Mazeová 514, 6. Hölzlová (Něm.) a Aubertová obě 385, ...11. Záhrobská 318.