Rubriky:

Lyže a snowboard

Sudová končí sezónu. Šetří síly i peníze na olympiádu

20. března 2013 15:27 - Praha

Ještě poslední závod Světového poháru akrobatů v boulích zbývá o víkendu v duálech ve španělské Sierra Nevadě. Elitní jednatřicetiletá česká jezdkyně Nikola Sudová však u toho nebude. „Končím. Šetříme síly i peníze na další sezónu, ta bude mnohem delší a důležitější," říká.

 

SLČR

Do Španělska by musela letět a tříčlenný tým by už něco „spolykal." Přitom s nejistým efektem, dosáhnout by mohla přinejlepším na pátou příčku, takže třetí místo z loňska stejně neobhájí.

„Možná klesnu z celkového sedmého místa někam k desítce, ale to nic neřeší. Můžu ještě pár dní potrénovat doma na Špičáku a pak si dám odpočinek. Celý duben určitě," dodává. Znovu začne s fyzičkou a v létě zcela jistě zamíří znovu do Austrálie.

„Vyzkoušeli jsme si v zimě všechno, co jsme potřebovali. Čtyřdenní závodní program, olympijskou sjezdovku i dvojnou helikoptéru a reakce rozhodčích na ni. Víme, na čem musíme pracovat a taky víme, že na to je. Jen udržet stabilní výkonnost na nejvyšší úrovni," hodnotí trenér Radek Herot.

Nikola Sudová letos absolvovala jedenáct závodů Světového poháru a dva dvoudenní na mistrovství světa.

Zažila stupně vítězů za druhé místo v Lake Placid v lednu, ale i propadák hned v následujícím podniku v Calgary, kde nepostoupila z kvalifikace. Na světovém šampionátu obsadila sedmé místo v individuální jízdě a šesté v méně oblíbených duálech. „Každopádně však to nebyla špatná zima," uzavírá.

Tomáš Nohejl

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard