Rubriky:

Lyže a snowboard

Northugovi hrozí, že kvůli sporu se svazem přijde o Světový pohár

14. září 2015 16:00 - Oslo

Norský běžec na lyžích Petter Northug bude kvůli sporu s národní federací NSF o sponzora zřejmě chybět ve Světovém poháru 2015/16. Třináctinásobný mistr světa nepřijal podmínky reprezentační smlouvy a svaz dnes po vypršení lhůty oznámil, že v takovém případě nemůže být nominován.

 

Profimedia.cz

Devětadvacetiletý Northug podle médií požadoval po svazu svolení, aby alespoň mimo Světový pohár mohl používat logo svého hlavního osobního sponzora. NSF naproti tomu trval na bezvýhradném plnění podmínek reprezentační smlouvy. V současnosti by tak Northug mohl na vrcholné úrovni startovat jen v seriálu maratonských závodů jako privátní běžec.

"Žádný sportovec nemůže být nominován, pokud neuzavře smlouvu s Norským lyžařským svazem. Petter Northug nechtěl dohodu pro nadcházející sezonu Světového poháru podepsat, zůstane proto mimo reprezentaci, což je nám velice líto," uvedl svaz v prohlášení.

Pokud se dvojnásobnému olympijskému vítězi nepodaří ještě spor urovnat, bude norské běžecké lyžování oslabeno v nové sezóně SP už o druhou hvězdu. Již dříve ohlásila pauzu Marit Björgenová, která by se v prosinci měla stát matkou.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard