Rubriky:

Lyže a snowboard

Sdruženáři ani v neděli ve Finsku kvůli větru nezávodili

29. listopadu 2015 09:31 - Ruka

Silný vítr znovu zasáhl do programu Světového poháru v severské kombinaci ve finském středisku Ruka. I nedělní závod musel být stejně jako v sobotu zrušen, sezónu by tak sdruženáři měli zahájit až za týden v norském Lillehammeru.

V Ruce u Kuusama byly kvůli nepříznivému počasí zrušeny i oba závody skokanů na lyžích. Problémy s větrem bývají na tamním můstku často, minimálně jeden závod tam musel být zrušen už v letech 2004, 2005, 2006, 2008 a předloni.

Jury SP sdruženářů dnes nejprve odložila start skokanské části o dvě hodiny, ale později rozhodla o zrušení celého závodu. Na něj se chystal i jediný český účastník Tomáš Portyk. Finům nyní hrozí, že o Světový pohár sdruženářů přijdou.

"Tento víkend byl opravdu hodně špatný. Poprvé jsme tu museli zrušit oba závody," řekl ředitel podniku Lasse Ottesen. Pořadatelé měli navíc potíže s nájezdovou stopou, neboť kvůli dešti a teplu se v ní držela voda. "Chladící systém se porouchal. Mokrá stopa byla nebezpečná, museli jsme ji celou nově vyfrézovat," uvedl v sobotu během tréninku šéf závodů FIS Walter Hofer.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard