Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer nekončí, chce jet na MS v Lahti závod na 15 km klasicky

13. dubna 2016 11:44 - Praha
(Aktualizováno: 13. dubna 2016 12:09)

Lukáš Bauer našel novou motivaci a jeho kariéra velmi pravděpodobně nekončí. Běžce na lyžích přemluvila k pokračování vidina závodu na 15 km klasickou technikou na mistrovství světa v Lahti v příští sezóně. To je nyní vize, k níž upře síly vedle pokračování vedení svého týmu Pioneer Investments, v jehož barvách chce i nadále jezdit dálkové běhy.

 

Svaz lyžařů České republiky

"Vidím to velmi reálně," prohlásil Bauer na dnešní tiskové konferenci, že to s cílem závodit na jeho oblíbené trati na MS v Lahti myslí vážně. "Byla to vždy moje silná disciplína," připomněl osmatřicetiletý lyžař. Na této trati má stříbro z olympijských her v Turíně i z mistrovství světa v Liberci 2009, na posledním šampionátu loni ve Falunu byl druhý na 50 km klasicky. "Tehdy jsem říkal, že už žádné MS nebude," vzpomínal dnes.

Bauer míní, jeho život ale mění. Už podruhé totiž nedodržel slib rodině, že kariéru ve Světovém poháru ukončí. "Musím přiznat, že doma úplně podporu nemám," pousmál se Bauer. Bude tak muset přistoupit na kompromis. Vynechá letní přípravu na ledovcích a bude trénovat více doma na Božím Daru. "Sám chci trávit víc času s rodinou," uvedl otec dvou dětí. Na sněhu tak pravděpodobně začne až na podzim.

Medailový konec v Novém Městě nevyšel

Pokud chce ale naplnit svou vizi "amerického snu" a kariéru zakončit medailí, bude muset nastoupit do některých závodů Světového poháru, aby potvrdil nominaci. "Loni jsem chtěl skončit vítězstvím v Novém Městě na Moravě, což se nepovedlo, nechci končit zraněními," připomněl své patálie v minulé sezóně, v níž si nejprve poranil palec a pak zlomil žebra, kvůli čemuž musel drtivou část sezóny oželet.

"Do letošní sezóny jsem nastupoval s tím, že žádná už nebude, ale zima se nevydařila. Jsem rozhodnutý začátkem května začít přípravu na další sezónu s cílem na mistrovství světa," řekl. Pokud by se mu ale nedařilo, bude se věnovat jen svému týmu dálkových běhů. "Ale chci zkusit vstát z popela," přirovnal se k bájnému ptáku Fénixovi.

V minulé sezóně se Bauer totiž ubíjel ve zdravotních problémech, a když v závěru sezóny závodil na kanadské tour, měl špatné pocity. "Připadalo mi, že vůbec neumím lyžovat. Jistota a výkonnost tam nebyla," přiznal. "Když jsem seděl s ostatními špičkami na obědě, připadal jsem si, že tam snad ani nepatřím." Přesto v závěrečném miniseriálu Světového poháru skončil celkově sedmnáctý. "Vím, že na to mám," prohlásil majitel tří olympijských medailí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard