Pančochová ani Horák nepostoupili v Big Airu z kvalifikace

Alpensia

Druhý závod Světového poháru v Big Airu se snowboardistce Šárce Pančochové nepovedl. Dva týdny po třetím místě v Miláně nepostoupila šestadvacetiletá česká reprezentantka v Koreji z kvalifikace a obsadila 25. příčku. V průběžném pořadí SP je někdejší juniorská mistryně světa v této disciplíně šestá.

Šárka Pančochová

V Alpensii stejně jako v Miláně vyhrála novou olympijskou disciplínu Rakušanka Anna Gasserová. Při premiérovém vítězství měla čtrnáctibodový náskok, tentokrát za ní druhá Američanka Julia Marinová ve finále zaostala téměř o 24 bodů.

Také Petr Horák skončil v korejském olympijském středisku už v kvalifikaci, celkově mu patřilo nebodované 49. místo. Zvítězil Kanaďan Mark McMorris a vévodí i průběžné klasifikaci Světového poháru. Na můstky se přitom teprve nedávno vrátil po únorové zlomenině stehenní kosti.

Další závod SP v Big Airu je na programu 3. prosince v Mönchengladbachu.