Ve šlágru extraligy házenkářů lídr porazil mistra

Plzeň

Házenkáři Plzně vyhráli v dohrávce 17. kola extraligy šlágr s mistrovskou Karvinou 31:29 a v čele tabulky odskočili hlavnímu pronásledovateli na tříbodový rozdíl. V další repríze posledního finále play off Západočeši oplatili soupeři říjnovou dvougólovou porážku z Karviné (22:24).

Ilustrační snímek.

Baník po nečekaném domácím zaváhání proti Kopřivnici zůstal v soutěži bez bodu podruhé za sebou. Má ještě utkání k dobru, ale k případnému triumfu v základní části nyní bude potřebovat zaváhání Plzně.

V dramatickém a emotivním utkání plném vyloučení vyhráli domácí první poločas o dva góly, ale za šest minut po změně stran už byl ve vedení po dlouhé době soupeř. Po přetahované o každý gól se až v poslední desetiminutovce plzeňským hráčům pod vedením autora devíti gólů Jakuba Tonara povedl dvakrát minitrhák do dvoubrankového vedení a ve druhém případě už příliš chybující hosté na obrat neměli čas.

"Klíčová byla asi druhá polovina druhé půle, kdy jsme perfektně bránili, byli jsme připraveni i na jejich hru v sedmi. Tam jsme získávali jednoduché balony. Ta výhra nám dodá klid před pátečním zápasem v Lovosicích, ale nějak bych to nepřeceňoval. Extraliga je letos vyrovnaná a láme se to až v play off," řekl Jakub Tonar v televizním rozhovoru.