Rubriky:

Míčové sporty

Živě

Pavanová, Humanaová-Paredesová - Klinemanová, A. Rossová 2:0

Světové zlato na písku slaví poprvé Humanaová a Pavanová z Kanady

6. července 2019 16:37 - Hamburk

Kanaďanky Melissa Humanaová-Paredesová a Sarah Pavanová jsou novými mistryněmi světa v beachvolejbalu. Devátá nasazená dvojice ve finále porazila Američanky April Rossovou, Alix Klinemanovou 23:21, 23:21 a vybojovala pro svou zemi první medaili v historii. Kanada je jejich zásluhou teprve sedmým státem, jenž má z MS mezi ženami alespoň jeden cenný kov.

 

Christian Charisius, ČTK/AP

Humanaová s Pavanovou spolu hrají třetí sezonu a na Světovém okruhu zatím třikrát slavily zlato. Letos dvakrát s Rossovou a Klinemanovou prohrály, v součtu s minulou sezonou třikrát v řadě. Vždy to byly třísetové boje, ale dnes Kanaďanky černou sérii zlomily.

Finálový zápas začaly lépe, vedly až o sedm bodů (14:7), ale Američanky po stíhací jízdě srovnaly na 18:18. Setboly však měl jen kanadský pár a proměnil čtvrtý. Druhá sada byla mnohem vyrovnanější, koncovku ale opět zvládly lépe kanadské hráčky.

"Když jsme ráno odcházely z hotelu, řekly jsme si, že se vrátíme jako mistryně světa. A taky že jo. Nemám slov, jsme nadšené," řekla Pavanová. Se zlatou parťačkou si rozdělí prémii 60.000 dolarů a také pro svou zemi zajistily účastnické místo v olympijském turnaji.

Před dvěma lety ve Vídni byly Pavanová s Humanaovou těsně pod stupni vítězů. Rossová se dostala na MS do semifinále již se čtvrtou různou spoluhráčkou a má třetí medaili. V roce 2009 získala zlato s Jennifer Kessyovou, dnes má druhé stříbro.

Po loňském triumfu Němek Ludwigové s Walkenhorstovou letos chyběly na pódiu Evropanky, nejlepší byly čtvrté Švýcarky Betschartová, Hüberliová. České jedničky Markéta Nausch Sluková s Barborou Hermannovou start v Hamburku musely zrušit kvůli zlomenému palci na noze prvně jmenované.

Mužské finále naopak bude evropské, ale budou v něm chybět norské světové jedničky Anders Mol a Christian Sörum. Senzačně totiž ztroskotali na domácí dvojici Julius Thole, Clemens Wickler. Němci vyhráli 17:21, 21:16, 15:12 a v neděli budou o zlato bojovat proti Vjačeslavu Krasilnikovi s Olegem Stojanovským, světovým trojkám, na nichž v prvním kole play off ztroskotali Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem.

Mistrovství světa v plážovém volejbalu v Hamburku:
Ženy:
Finále:
Pavanová, Humanaová-Paredesová (9-Kan.) - Klinemanová, A. Rossová (5-USA) 2:0 (21, 21)
o 3. místo:
Clancyová, Artachová (7-Austr.)- Betschartová, Hüberliová (17-Švýc.) 2:0 (18, 20)
ČTK

Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.