V duelu neporažených basketbalistek Gambrinus zdolal USK

Basketbalistky Gambrinusu Brno zvítězily v sobotním šlágru domácí ligy 78:60 na palubovce USK Praha. Samy udržely neporazitelnost v soutěži, vysokoškolačky poprvé prohrály a nedokázaly zopakovat únorové senzační domácí vítězství nad euroligovým rivalem v základní části minulého ligového ročníku. Jejich neúspěšná série s Brňankami už opět narostla na sedm zápasů včetně březnového pohárového finále.

Obhájkyně titulu měly za sebou cestu do Gdyně, kde ve čtvrtek uhájily vedení v tabulce Evropské ligy. Přestože vysokoškolačky mohly po domácí euroligové prohře od Jekatěrinburgu o den déle odpočívat, měly lepší vstup do zápasu Brňanky. První čtvrtinu pod vedením slovenské rozehrávačky Zuzany Žirkové vyhrály o deset bodů, v druhé části mírně náskok ještě zvýraznily a výsledek bez potíží kontrolovaly.

V dresu USK se nedařilo zahraničním oporám. Pivotka Burseová měla po necelých třech minutách na kontě tři osobní chyby a už v 32. minutě se vyfaulovala. Stihla dát jen dva body, Francouzka Le Dréanová tři. Jen v úvodu poslední části svitla domácím naděje, ale Brňanky po oddechovém čase vrátily náskok do dvouciferných čísel.

"Nehráli jsme dobře v útoku ani v obraně a měli jsme kondiční problémy. S Brnem prohrát můžeme, mrzí mě ale, že to bylo o osmnáct bodů. Bez rychlého protiútoku a tvrdosti v obraně, jak hraje Brno, se proti takovému týmu uspět nedá," řekl České televizi domácí kouč Lubor Blažek.

Jeho protějšek Jan Bobrovský byl rád, že Brňanky po zápase v Gdyni zvládly i druhý boj o první místo. "Završili jsme úspěšný týden a vysoko vyhráli. Hlavně jsme ale hráli dobře," uvedl brněnský trenér.

Výsledky - 8. kolo:
Strakonice - Hradec Králové 58:91 (28:37), Trutnov - Karlovy Vary 64:53 (39:26), USK Praha - Gambrinus Brno 60:78 (26:39), Ústí nad Labem - Slovanka Tábor 74:67 (32:35), Valosun Brno - Sparta Praha 89:70 (35:29).