Favorizovaný Boston přehrál nejhorší celek NBA jen o bod

NEW YORK

Duel nejlepšího a nejhoršího celku NBA skončil v pátek v Bostonu vítězstvím favorizovaných domácích basketbalistů nad Minnesotou o jediný bod 87:86. Misky vah na stranu Celtics převážil až koš Kendricka Perkinse 16 sekund před koncem, poslední akci pak hostům překazil jejich bývalý hráč Kevin Garnett.

Minnesota přitom dvě minuty před koncem vedla nadějným rozdílem pěti bodů, pak už ale Timberwolves nedokázali skórovat. Výborným výkonem v obraně k tomu přispěl právě desetinásobný účastník Utkání hvězd Garnett, který si přitom v průběhu poslední čtvrtiny natáhl břišní sval. Po ošetření v šatně se ale do hry vrátil a zápas zakončil s deseti body a 16 doskoky.

Garnett přišel do Bostonu loni v létě, předtím strávil v Minnesotě dvanáct let. "Teď ale hraju za Boston a raduju se z důležitého vítězství," odmítl jakýkoli pocit nostalgie hráč, který po utkání pyšně pózoval fotografům s dresem Celtics.

Podobně dramatický závěr měl zápas v Clevelandu, který ve prospěch hostů z Phoenixu rozhodl pouhých 1,1 sekundy před koncem Shawn Marion. Koš na 110:108 přitom byl jeho jediným zásahem ze hry v celém utkání, v němž strávil na palubovce 34 minut. Jeho spoluhráči se zato trefovali excelentně především z tříbodové vzdálenosti, odkud nastříleli celkem 51 bodů.

Výsledky:
Toronto - Milwaukee 106:75, Washington - Memphis 104:93, Cleveland - Phoenix 108:110, Boston - Minnesota 87:86, New York - Philadelphia 89:81, Detroit - Orlando 101:93, Seattle - Atlanta 90:99, Chicago - Charlotte 77:90, Dallas - LA Lakers 112:105, Denver - New Jersey 100:85, Utah - Sacramento 127:113, Portland - Houston 79:89, New Orleans - LA Clippers 111:92.