Čeští florbalisté zakončili turnaj v Curychu porážkou s Finskem

CURYCH/GÖTEBORG

Čeští florbalisté podlehli ve svém závěrečném utkání na Euro Floorball Tour v Curychu Finsku 4:8, když o jejich porážce rozhodla druhá třetina. Tu svěřenci trenéra Zdeňka Skružného prohráli 0:5. Šesti góly se podílel na výhře Finska Tero Tiitu, tři asistence si připsal Mika Kohonen, který se v neděli zapsal do historie 102. reprezentačním startem. Překonal tak světový rekord svého krajana Jariho Pekky Lehtonena. České florbalistky uzavřely své vystoupení na Euro Floorball Tour v Göteborgu nedělní porážkou 0:6 s Finskem.

Brankář florbalistů Tatranu Střešovice Jiří Vochozka (vpravo) - ilustrační fotografie

Svěřenkyně trenéra Jaroslava Markse tak skončily na turnaji bez bodu poslední. Další díl evropské série se bude hrát v listopadu v České republice. Turnaj vyhrály bez ztráty bodu Švédky, které zdolaly v závěrečném utkání Švýcarsko 6:2.

České hráčky držely v první třetině s Finkami krok, byly aktivnější a vyslaly na branku devět střel, zatímco soupeřky jen sedm. Přesto tým Suomi od poloviny úvodního dějství vedl díky trefě Kulajaové.

Náskok zvýšilo Finsko v závěru druhé třetiny. V 37. minutě skórovala Merikantová a vteřinu před přestávkou Ukkonenová. V závěrečné části uštědřily další vysokou porážku Češkám Enlundová, opět Merikantová a Haapasalová.

Turnaj mužů ve švýcarském Curychu vyhráli po vítězství nad Švýcarskem 7:1 Švédové o skóre před Finy, Češi obsadili třetí místo.

Skóre utkání otevřel v 9. minutě Tiitu, Češi otočili stav díky trefám Cepka a Ostřanského, ale z jediného vedení v utkání se těšili jen 145 vteřin. Brzy totiž vyrovnal opět Tiitu a Finům vrátil vedení Forsten. V závěru úvodního dějství sice ještě srovnal stav Skalík, ale druhá třetina zcela patřila Suomi.

Tiitu nejdříve mezi 25. a 29. minutou přidal další tři branky, vzápětí se prosadil i Nyman a své střelecké galapředstavení zakončil Tiitu v 32. minutě. Českému týmu se podařilo zkorigovat výsledek v závěru, kdy se trefil obránce Jakůbek.

"Naše zápasy v Göteborgu byly všechny podobné. Měli jsme výborný začátek, ale když už to vypadalo, že bychom mohli uhrát dobrý výsledek, jsme se vytratili a soupeř rozhodl," řekl ČTK trenér Zdeněk Skružný.

Doufá, že v další přípravě na prosincové mistrovství světa v Ostravě a Praze se podaří jeho týmu vylepšit defenzivní práci. "Soustředili jsme se teď v tréninku především na zakládání útoku a na defenzivě budeme teprve více pracovat. Doufám, že se zlepší," dodal český kouč.

Ženy:
Česká republika - Finsko 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 10. Kulajaová (Morottajaová), 37. Merikantová (Kokková), 40. Ukkonenová (Enlundová), 46. Enlundová (Morottajaová), 49. Merikantová, 51. Haapasalová (Kujalaová). Rozhodčí: Norlinová, Sandénová (obě Švéd.). Bez vyloučení. Diváci: 73.
Švédsko - Švýcarsko 6:2 (1:0, 3:1, 2:1).
Konečná tabulka:
Švédsko330024:79
Finsko320114:106
Švýcarsko310210:113
Česko30032:220
Muži:
Česká republika - Finsko 4:8 (3:3, 0:5, 1:0)
Branky: 12. Cepek (Marek Soukup), 13. Ostřanský (Sladký), 19. Skalík (Ostřanský), 58. Jakůbek (Pavel Kožušník) - 9. Tiitu (Koskelainen), 16. Tiitu (Mika Kohonen), 16. Forsten (Savolainen), 25. Tiitu (Mika Kohonen), 28. Tiitu (Manner), 29. Tiitu (Mika Kohonen), 30. Nyman (Vänttinen), 32. Tiitu (Manner). Rozhodčí: Baumgartner, Kläsi (oba Švýc.). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:2. Diváci: 1105.