Lakers po čtyřech letech získali v NBA divizní titul

NEW YORK

Basketbalisté Los Angeles Lakers porazili v NBA New Orleans 107:104 a dva zápasy před koncem základní části si zajistili prvenství v Pacifické divizi, kterou dokázali vyhrát poprvé po čtyřech letech. V prvním kole play-off tak budou mít výhodu domácího prostředí. Navíc ještě mohou vyhrát Západní konferenci, kterou vede s těsným náskokem jejich páteční soupeř.

Lakers vedli na konci druhé čtvrtiny už 63:33, ale v závěru nechali soupeře snížit na rozdíl jednoho bodu. Nakonec vítězství uhájili zejména díky 29 bodům Kobeho Bryanta, který navíc doskočil deset míčů a připsal si osm asistencí.

O šanci postoupit do play-off přišlo New Jersey, které podlehlo v Torontu 85:113. Nets budou chybět ve vyřazovacích bojích po sedmi letech.

Poslední volné postupové místo ve Východní konferenci úspěšně hájí Atlanta, která zvítězila na palubovce New Yorku 116:104. O její výhru se zasloužil především autor 34 bodů Joe Johnson.

Hvězdný LeBron James vyrovnal klubový rekord Clevelandu, když v první čtvrtině utkání v Chicagu nastřílel 24 bodů. Celkem dal 34 bodů, ani jeho výkon však nezabránil prohře hostů, kteří se snaží udržet čtvrté místo v tabulce Východní konference. Cleveland podlehl 95:100.

Výsledky:
Toronto - New Jersey 113:85, Philadelphia - Indiana 76:85, Orlando - Minnesota 101:102, Chicago - Cleveland 100:95, Boston - Milwaukee 102:86, LA Lakers - New Orleans 107:104, Miami - Memphis 91:96, Detroit - Washington 102:74, Houston - Phoenix 101:90, San Antonio - Seattle 95:74, Sacramento - Portland 103:86, New York - Atlanta 104:116.