Rubriky:

Míčové sporty

Novým trenérem českých házenkářů se stane Slovák Lipták

18. července 2008 10:21 - PRAHA

Novým trenérem české reprezentace házenkářů se stane Martin Lipták. Slovenský kouč nahradí na tomto postu Pavla Pauzu, který český výběr vedl od srpna 2005. U ženského výběru bylo nabídnuto pokračování dosavadnímu kouči Jiřímu Tkadlecovi.

Liptáka oslovil Český svaz házené v červnu. Bývalý československý reprezentant projevil zájem, ale otázkou bylo, zda mu dá souhlas jeho nový zaměstnavatel rakouský celek A1 Bregenz. Toho vedle domácí soutěže čeká i účast v dalším ročníku Ligy mistrů.

Svaz i Lipták se nakonec s Bregenzem dohodli na všech bodech smlouvy a slovenský trenér se tak stane Pauzovým nástupcem. Jeho první akcí na české lavičce budou dva zápasy kvalifikace ME 2010 v Rakousku: na přelomu října a listopadu se český tým utká nejprve s Lotyšskem na jeho půdě, o pár dnů později přivítá v Brně silnou Francii.

Pauza s českým týmem postoupil na MS 2007 v Německu a zvládl i další kvalifikaci, když dokázal dovézt tým na ME 2008 do Norska. Neúspěšná byla až letošní kvalifikace na MS 2009 v Chorvatsku, kdy jediná branka rozhodla o tom, že se na šampionát místo Čechů pojede Srbsko.

K podpisu smlouvy by mělo dojít během 14 dnů

"Výkonný výbor na svém zasedání nekonstatoval nespokojenost s prací dosavadního realizačního týmu, ale chtěl dát družstvu nový impulz, protože věříme, že v hráčích je potenciál umístit se na lepších příčkách na vrcholných akcích," řekl předseda svazu Jaroslav Chvalný. "K podpisu smlouvy by mělo dojít během čtrnácti dnů," dodal.

Liptákovi je 44 let a na svém kontě má 133 reprezentačních startů; podílel se i na sedmém místě československého výběru na MS 1990. S týmem Košic se stal v roce 1989 mistrem republiky, o dva roky později byl vyhlášen nejlepším házenkářem Slovenska. V české lize vedl v sezóně 2004/05 Frýdek-Místek, s kterým skončil na druhém místě, v minulé sezóně dovedl ke slovenskému titulu Prešov.

U ženského reprezentačního celku byla další práce nabídnuta dosavadnímu kouči Tkadlecovi. "V současné době je na dovolené, ale do konce července by mělo být rozhodnuto," dodal Chvalný.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty