Basketbalisté Nymburka i Nového Jičína vysoko vyhráli

Suverénní výhry si připsaly ve 12. kole ligy basketbalistů vedoucí týmy soutěže. Mistrovský Nymburk deklasoval Liberec 107:69, zatímco Nový Jičín zvítězil na palubovce nováčka z Opavy 103:71. Oba týmy dál dělí v tabulce jediný bod.

Nymburk vykročil za udržením stoprocentní bilance už v první čtvrtině, kterou vyhrál rozdílem 18 bodů. "Odehráli jsme zápas s velmi dobrým přístupem. Po většinu zápasu jsme hráli dobrou obranu, což je pro nás v lize to nejdůležitější," řekl kouč Muli Kacurin.

V Opavě byl úvod zápasu vyrovnaný, hosté vedli po deseti minutách jen o bod. Pak ale rozstřílel zónu domácího týmu Reinberger, který ve druhé části dal pět trojek a Nový Jičín vyhrál první poločas rozdílem 22 bodů. Celkem vstřelil Reinberger osm trojek, což je nejlepší výkon v sezoně.

Opavští pivoti Šoška s Hrubým se nedokázali prosadit proti výborné obraně hostů. Pod oběma koši kraloval skvěle doskakuji Walker a výborně mu sekundovali Postell, Hájek i Pelikán.

Opava - Nový Jičín 71:103 (21:22, 30:52, 57:81)
Nejvíce bodů: Pumprla 15, Hrubý 14, Štec 11, Čarnecký 10 - Reinberger 30, Walker 19, Šarovič 17, Ubilla 12. Rozhodčí: Paulík, Rozsypal, Hartig. Trestné hody: 14/12 - 23/18. Fauly: 19:16. Trojky: 3:15. Diváci: 1364. Nejlepší hráč: Reinberger.
Nymburk - Liberec 107:69 (32:14, 59:29, 85:53)
Nejvíce bodů: Jagodnik 28, Křemen 19, Sokolovský a Benda 10 - Marek 18, Landa 15, Černošek 13, Tóth 9. Rozhodčí: Macela, Kučera, Hošek. Trestné hody: 25/22 - 27/17. Fauly: 27:21. Trojky: 7:6. Diváci: 652. Nejlepší hráč: Jagodnik.