Basketbalistům Lakers skončila před Utkáním hvězd vítězná série

NEW YORK

Vedoucí tým NBA Los Angeles Lakers musel po sérii sedmi výher přijmout porážku, kterou mu i přes 37 bodů Kobeho Bryanta uštědřil Utah. Domácí tým Jazz vyhrál 113:109 a v posledním utkání obou mužstev před přestávkou pro All Star Game se posunul na poslední postupové místo pro play-off v Západní konferenci.

Utah dovedl k úspěchu nad favoritem rozehrávač Deron Williams, autor 31 bodů a 11 asistencí. Bryant a spol. v závěru zlikvidovali devítibodové manko, ale za stavu 107:107 je zlomila trojka Mehmeta Okura, který ukončil bezmála čtyřminutové čekání domácích na koš z pole. "Byl to zápas jako v play off, velmi fyzický. A hlavně v posledních minutách to nebylo snadné," uvedl Okur, který celkem nastřílel 22 bodů.

I bez zraněných hvězd Carlose Boozera a Andreje Kirilenka tak Utah vystrnadil z pozic pro play off Phoenix, který bude o víkendu hostit Utkání hvězd. Suns bez odpočívajícího rozehrávače Steva Nashe prohráli 92:109 na palubovce favorizovaného Clevelandu. Největší hvězdou tentokrát nebyl LeBron James, přestože dal 26 bodů, konto Phoenixu totiž zatížil hned 44 body jeho spoluhráč Mo Williams. Čtyřicátého vítězství v sezoně se Cleveland dočkal poté, co poprvé v sezoně prohrál ve dvou zápasech po sobě.

Těsné vedení ve Východní konferenci udrželi před Clevelandem hráči Bostonu po výhře 89:77 v New Orleansu. Domácím nepomohl návrat rozehrávače Chrise Paula po zranění, nejvíc je trápil Paul Pierce, autor 30 bodů.

Charlotte - Washington 101:89, Cleveland - Phoenix 109:92, Detroit - Atlanta 95:99, Houston - Sacramento 94:82, LA Clippers - New York 128:124 po prodl., Milwaukee - Indiana 122:110, New Orleans - Boston 77:89, Orlando - Denver 73:82, Philadelphia - Memphis 91:87, Portland - Oklahoma City 106:92, Toronto - San Antonio 91:89, Utah - LA Lakers 113:109.