Basketbalisté San Antonia jsou na pokraji vyřazení

NEW YORK

Jediné vítězství dělí basketbalisty Dallasu od postupu do druhého kola play-off NBA přes San Antonio. Mavericks vyhráli sobotní čtvrtý duel 99:90 a v sérii vedou už 3:1. Ve stejné pozici je i tým Los Angeles Lakers, který vyhrál v Utahu 108:94.

Hostujícím Spurs nepomohl na palubovce v Dallasu ani excelentní výkon Tonyho Parkera. Francouzský rozehrávač vstřelil jen v prvním poločase 31 bodů a vyrovnal klubové maximum v zápasech play-off George Gervina. Ve druhém poločase přidal Parker dalších 12 bodů, ale kromě Tima Duncana nenašel oporu ve svých spoluhráčích. Vítězům zámořské soutěže z let 1999, 2003, 2005 a 2007 tak hrozí, že se poprvé od roku 2000 nedostanou mezi nejlepší osmičku soutěže.

To Lakers potvrzují roli nejlepšího týmu Západní konference. Po nevydařeném výkonu ve třetím zápase série se rychle oklepala největší hvězda Kobe Bryant. V sobotu zatížil konto Utahu 38 body a od druhé čtvrtiny udával se svými spoluhráči jasný tón zápasu. Postup si mohou Lakers zajistit již v pondělí, kdy navíc hrají před vlastním publikem.

Naději vykřesali hráči New Orleans, kteří nastupovali doma za nevýhodného stavu 0:2 na zápasy. Třetí duel série proti Denveru ale zvládli a po dramatické koncovce vyhráli 95:93. Téměř o třetinu bodů se postaral Chris Paul. Šanci na vítězný koš promarnil pět sekund před koncem hostující Carmelo Anthony.

V dalším sobotním utkání 1. kola nedalo Miami šanci Atlantě. Ta proměnila z prvních 19 střelecký pokusů jen dva a o všem podstatném bylo rozhodnuto do poločasu. Nakonec basketbalisté Heat mohli slavit vítězství 107:78, kterým se dostali do vedení 2:1 na zápasy.

1. kolo play-off NBA:
Východní konference - 3. zápas:
Miami - Atlanta 107:78 (stav série 2:1)
Západní konference - 3. zápas:
New Orleans - Denver 95:93 (stav série 1:2)
Západní konference - 4. zápasy:
Dallas - San Antonio 99:90 (stav série 3:1), Utah - LA Lakers 94:108 (stav série 1:3).