Volejbalisté poprvé pod Svobodou vyhráli 3:1 na Slovensku

NITRA

Čeští volejbalisté vyhráli v pátečním přípravném duelu v Nitře 3:1 nad reprezentací Slovenska. V utkání, jež bylo pro oba týmy předposledním zápasem před cestou na mistrovství Evropy do Turecka, si odbyl premiéru v roli hlavního kouče Jan Svoboda, který se posunul z role asistenta po nedávném překvapivém odchodu Zdeňka Haníka.

Radost českých volejbalistů. Archivní foto.

Čeští volejbalisté ztratili jen první set v poměru 19:25. Ve druhém sice nevyužili náskok a nechali Slováky dotáhnout se na 21:21, nakonec však vyrovnali díky vítězství 25:22.

I ve třetí sadě hostitelé stále stahovali, ale koncovka opět vyzněla pro Svobodovy svěřence, kteří vyhráli opět 25:22. Pohodu ze závěru třetího dějství si Češi přenesli i do čtvrtého setu, v němž v úvodu vedli už 8:3 a celkově Slovákům nadělili porážku 16:25.

Páteční duel se hrál v Nitře jako neoficiální za zavřenými dveřmi, v sobotu je na programu repríza a zároveň generálka na ME už s diváky.