Rubriky:

Míčové sporty

Baseballisté nestačili na úvod MS na Austrálii a prohráli 4:17

9. září 2009 20:14 - PRAHA

Čeští baseballisté ve středu prohráli své první utkání ve skupině A na mistrovství světa s Austrálií vysoko 4:17. Na hřišti v pražské Krči nedokázali domácí nadhazovači eliminovat sílu pálkařů soupeře, kteří dali celkem čtyři homeruny, přičemž hned dvakrát poslal nechytatelný odpal za bariéru Tim Kenelly.

 

Stanislav Peška, ČTK

"Nelze říci nic jiného, než že Austrálie byla v utkání lepší a diktovala tempo hry," řekl český kouč Arnošt Nesňal.

Češi prohrávali po půlce páté směny 0:10 a zdálo se, že utkání skončí předčasně rozdílem po sedmé směně. Jenomže pak se proti střídajícím nadhazovačům Austrálie probudil i český útok. "Zaznamenali jsme devět odpalů, což je od minulých let zlepšení," kvitoval Nesňal.

První bod české reprezentaci zajistil homerunem Martin Schneider. "Všechno se mi sešlo, byl jsem tam včas a je to malé potěšení," řekl vnější polař. Sám pak ocenil umění Australanů na pálce, kteří po sérii odpalů upravili výsledek do konečné podoby šesti body v deváté směně. "Oni potrestali každou chybu našeho nadhazovače. Jakmile jim to půjčíte nahoru, tak to pošlou do pekel," řekl Schneider.

Po čtvrtečním dnu volna nastoupí baseballisté v pátek od 16:30 opět v Krči proti Mexiku, s kterým odehráli o víkendu v Ostravě dva přípravné zápasy a v neděli prohráli těsně 6:7. "Věříme si na ně. Pokusíme se vyhrát, chceme je porazit," burcoval Schneider.

Z čtyřčlenné pražské skupiny, kterou ještě doplňuje Tchaj-wan, postoupí z první do druhé fáze světového šampionátu tři týmy.

Mistrovství světa v baseballu:
Praha - skupina A:
Austrálie - ČR 17:4.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty