Nováček Jennings dal ve svém sedmém utkání v NBA 55 bodů

NEW YORK

Dvacetiletý rozehrávač Milwaukee Brandon Jennings vylepšil v NBA klubový rekord, který držel legendární Kareem Abdul-Jabbar. Jako nováček v zámořské soutěži se Jennings v sobotním utkání proti Golden State zaskvěl 55 body. Slavný Abdul-Jabbar se ve své první sezóně dostal v roce 1970 maximálně na 51 bodů. Jenningse dělila jedna úspěšná trojka od historického rekordu Wilta Chamberlaina z roku 1960.

Jennings střelecky explodoval teprve ve svém sedmém zápase v elitní lize. A to přitom v první čtvrtině vyšel střelecky úplně naprázdno. "Jak já se trápil... Pak to ale přišlo, našel jsem tu správnou kolej a cítil se skvěle," řekl hráč, který proměnil jedinou z prvních sedmi střel. V druhé čtvrtině se ale chytil a dominoval především v té třetí, v níž nastřílel 29 bodů. Domácí ji vyhráli 43:26 a celý zápas pak 129:125.

"Tohle byl velmi úctyhodný výkon, na nováčka a teprve v sedmém zápase...," vyjádřil se uznale kouč Milwaukee Scott Skiles. "Stačilo dát mu míč a nechat ho pracovat."

Novým lídrem Východní konference je Atlanta. Den po vítězství na hřišti silného Bostonu, který v sobotu neuspěl ani v Indianě (104:113), porazili Hawks před vlastními diváky New Orleans 121:98. Na čtvrté výhře za sebou a osmé v sezoně se nejvíc podíleli Joe Johnson s 26 a Jamal Crawford s 21 body. Hostující Hornets hráli bez své hlavní opory Chrise Paula, který si o den dříve poranil kotník a s mužstvem neodcestoval.

NBA:
Atlanta - New Orleans 121:98, Charlotte - Portland 74:80, Chicago - Philadelphia 94:88, Cleveland - Utah 107:103, Indiana - Boston 113:104, Memphis - Minnesota 97:87, Miami - New Jersey 81:80, Milwaukee - Golden State 129:125, San Antonio - Oklahoma City 98:101, Washington - Detroit 103:106.