NBA: V souboji hvězd udolal Wade skvělého Bryanta

MIAMI

Basketbalisté Miami porazili v NBA úřadující šampiony Los Angeles Lakers 114:111 po prodloužení. Hostům k výře nepomohl ani skvělý výkon Kobeho Bryanta, který nasbíral 39 bodů a košem tři vteřiny před koncem normální hrací doby poslal zápas do prodloužení.

Dwyane Wade (3) střílí koš Lakers.

V souboji dvou hvězd zámořské soutěže se nakonec z vítězství radoval Dwyane Wade, který zaznamenal 27 bodů a 14 asistencí. Bodů prý mohl přidat víc, ale v závěru zápasu nechtěl riskovat zbytečnými střelami a přihrával lépe postaveným spoluhráčům.

"Dal jsem týmu najevo, že mi jde o vítězství," citovala Wadea agentura Reuters. "Neříkám si: Musím střílet, protože Kobe dal před chvílí koš. Jde mi o to, aby si tým věřil a to se daří," dodal.

Oba týmy si v zápase jednatřicetkrát vyměnily vedení, což je rekord dosavadního průběhu sezóny. "Nedokázali jsme je zastavit. Jenom jsme stříleli a špatně bránili. Ale Miami hrálo dost dobře," uvedl Bryant.

Výsledky NBA:
Chicago - Memphis 96:105, Miami - LA Lakers 114:111 po prodl., Phoenix - Utah 108:116.