Míčové sporty

Pierce poslední střelou zajistil Bostonu vedení 3:0 na zápasy

24. dubna 2010 08:59 - NEW YORK

Přesná střela Paula Pierce se závěrečnou sirénou rozhodla o tom, že basketbalisté Bostonu vyhráli i třetí utkání prvního kola play-off s Miami. Celtics zvítězili v pátečním zápase na soupeřově palubovce 100:98 a v neděli mohou sérii na Floridě ukončit.

Hans Deryk, Reuters

"Bylo to na Paulovi. Řekli jsme mu, že střílet bude on. Je to hvězda, pořád si věří," chválil Pierce bostonský kouč Doc Rivers. Jeho tým v poslední čtvrtině prohospodařil devítibodové vedení, ale nakonec výhru těsným rozdílem vybojoval.

Pierce přispěl k vítězství 32 body a těsně zaostal ve střeleckém souboji hvězd za domácím Dwyanem Wadem. Opora domácího týmu dala 34 bodů, ale těsně před koncem zápasu opustila hřiště s poraněným lýtkem.

Před Miami stojí těžký úkol, protože v historii NBA se ještě žádnému celku nepovedlo vyhrát sérii, v níž prohrál úvodní tři utkání. "Dveře se ještě nezabouchly. Pořád před sebou máme další den," uvedl kouč Heat Erik Spoelstra.

V Západní konferenci jsou série vyrovnanější. San Antonio se ujalo vedení 2:1 nad Dallasem díky vítězství 94:90, o které se výrazně zasloužil Manu Ginobili. I když mu Dirk Nowitzki přerazil v jednom ze soubojů nos, který začal silně krvácet, vrátil se do hry a v poslední čtvrtině dal jedenáct z celkových patnácti bodů v utkání. Nowitzki nastřílel 35 bodů, ale hostům to nepomohlo.

Domácího prostředí využil také Utah, který porazil Denver 105:93 a vede v sérii 2:1. Opory Jazz tentokrát zastínil náhradník Paul Millsap, jenž odehrál životní zápas, když zaznamenal 22 bodů a 19 doskoků.

1. kolo play-off NBA:
Východní konference - 3. zápas:
Miami - Boston 98:100, stav série 0:3.
Západní konference - 3. zápasy:
San Antonio - Dallas 94:90, stav série 2:1, Utah - Denver 105:93, stav série 2:1.

Časová osa: Míčové sporty