Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalový tým New Orleans chce odkoupit vedení NBA

7. prosince 2010 10:41 - NEW ORLEANS

Komisionář basketbalové NBA David Stern oznámil, že vedení soutěže jedná o odkoupení klubu New Orleans Hornets, jehož současní majitelé mají finanční problémy. Tým z Louisiany by se stal vůbec prvním, který by spravovalo vedení NBA.

 

LM Otero, ČTK/AP

Majoritní vlastník Hornets George Shinn už se snaží od loňského roku najít kupce, zatím se mu to však nepodařilo. Dluhy dosáhly takové výše, že je prodej velmi urgentní.

Pokud by podle Sterna NBA na situaci nereagovala, Shinn by prodal klub prvnímu zájemci a hrozil by přesun Hornets do jiného města, jak už se to stalo v roce 2002. Pro vedení NBA je vždy prioritou zachovat klub při změně majitele ve stávajícím městě.

Prodej klubu, jehož hodnota přesahuje 300 milionů dolarů, by mělo příští týden posvětit hlasování ostatních majitelů týmů NBA. Jako správce majetku byl vybrán rodák z New Orleans Jac Sperling, jenž vykonává rovněž funkci viceprezidenta v hokejovém klubu Minnesota Wild.

Tým Hornets založil současný majitel Shinn v roce 1988 v Charlotte, o 14 let později jej přesunul do New Orleans. Po zničení města hurikánem Katrina museli hrát Hornets dvě sezony v Oklahomě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty