Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalistky KP Brno prohrály ve Vyzývacím poháru v Baku

23. února 2011 16:07 - BAKU

Volejbalistky KP Brno prohrály v úvodním utkání čtvrtfinále Vyzývacího poháru v Baku s týmem Igtisadči za 66 minut hladce 0:3. Domácí volejbalistky s kvalitními zahraničními posilami splnily roli favoritek a měly po celý zápas hru ve své režii. Ani jednou nepustily své protivnice do vyrovnanější koncovky.

Odveta je na programu příští středu od 18:00 v Brně. V případě vítězství Králova Pole rozhodne o postupujícím zlatý set.

"Odehráli jsme proti velice silnému soupeři poměrně vyrovnanou partii, ale zisk alespoň setu byl proti tak kvalitnímu kádru nad naše síly. Musím však ocenit hráčky za bojovnost a nasazení," uvedl trenér Ondřej Marek.

Nejlepší výkon odvedly brněnské volejbalistky v první sadě. Domácí tým získal hned v úvodu tříbodový náskok, který však zvýšil až v závěru setu. Brněnské hráčky držely se zkušenějšími soupeřkami krok hlavně v obraně na síti, ovšem ani bojovnost na otočení výsledku nestačila.

Rychle získaný čtyřbodový náskok volejbalistek Baku určil i charakter druhého dějství. Brno za stavu 2:6 opět herně srovnalo krok a soupeřkám nedovolilo zvýšit bodový rozdíl. Koncovka setu nicméně opět vyzněla jednoznačně ve prospěch domácích hráček.

Poněkud jiný průběh měl třetí set, v němž po vyrovnaném úvodu Brňanky už ve střední části nestačily odolávat tlaku Igtisadči.

"Soupeřky byly důraznější v útočných akcích a prodaly své zkušenosti. Navzdory porážce byl zápas pro naše hráčky velmi přínosný," uvedl kouč Marek.

Úvodní utkání čtvrtfinále Vyzývacího poháru volejbalistek:
Igtisadči Baku - KP Brno 3:0 (20, 19, 17)
Rozhodčí: Demirdelen (Tur.), Wolf (Švýc.). Čas: 66 min. Diváci: 1000.
Sestava Brna: Vincourová, Straková, Svobodníková, Onderková, Rozkydálková, Útlá, libero Melichárková - Jiroušková, Vitoulová, Staňková, Valtrová, Širůčková. Trenér: Marek.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty