Házenkáři Zubří se po výhře v předehrávce dotáhli na Lovosice

TŘEBOŇ

Házenkáři Zubří se před víkendovým programem 20. kola extraligy bodově dotáhli na vedoucí Lovosice. Čeští vicemistři v dnešní předehrávce zvítězili v Třeboni bez problémů 31:24. Lovosičtí budou mít šanci znovu odskočit v neděli v zápase ve Frýdku-Místku.

Zuberský favorit měl zápas od počátku pod kontrolou, byť v úvodních minutách přibývaly góly přes skvěle chytající brankáře - třeboňského Schamse a hostujícího Malinu - jen pomalu. Ve 24. minutě už ale hosté vedli o sedm gólů 12:5.

Domácím nepomohla po změně stran ani tvrdá obrana, v níž se o ostré zákroky staral zejména Šulc, jenž po třech dvouminutových trestech zápas nedohrál. Deset minut před koncem Jihočeši ještě zkorigovali stav na 20:24, ale o chvíli později to bylo znovu o osm gólů.

Extraliga házenkářů - 20. kolo:
Třeboň - Zubří 24:31 (8:14)
Nejvíce branek: Mošovský, Brchaň a Bicek po 5 - Stržínek 6/3, Vyjídák a Randýsek po 5. Rozhodčí: Kohout, Vaník. Sedmimetrové hody: 3/0 - 3/3. Vyloučení: 7:4. ČK: Šulc (Třeboň). Diváci: 200.