Házenkářky Veselí podruhé porazily Slavii a mají blíž k titulu

VESELÍ NAD MORAVOU

Házenkářky Veselí nad Moravou vedou ve finále české části interligy nad Slavií Praha 2:1 na zápasy. Doma dnes vyhrály 31:25 a v neděli mohou slavit po letech 2006 a 2009 třetí mistrovský titul.

V závěru prvního poločasu získalo Veselí čtyřbrankový náskok, a když slávistky po změně stran snížily na 19:20, uklidnil trenér Peter Sabadka domácí hráčky oddechovým časem.

Po něm získaly veselské házenkářky náskok zpět a sedm minut před koncem vedly už 28:23. Pražankám se nedařilo, Černá ani Keclíková neproměnily sedmimetrové hody, další střelu zastavila tyč domácí branky.

Vítězky základní části společné česko-slovenské soutěže slávistky se tak budou v neděli snažit znovu vyrovnat stav série a vynutit si rozhodující pátý zápas. Ten by se hrál ve středu v jejich hale v Edenu.

Bronzové medaile získal nejtěsnějším rozdílem Zlín, přestože v prvním zápasu série o třetí místo prohrál v Olomouci o tři branky. Doma totiž dokázal zvítězit 27:23.