Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Veselý byl rád, že si ho vybral domluvený Washington

28. června 2011 10:24 - WASHINGTON/PRAHA

Basketbalista Jan Veselý přiznal, že dopředu věděl o tom, že si ho při draftu do NBA vybere jako šestku Washington. Proto byl nezvykle nervózní, aby se situace nezkomplikovala a nesáhl po něm jiný tým. Ve Washingtonu cítí velkou šanci na to, že bude pravidelně hrát. A to s číslem 24, které měl už v Partizanu Bělehrad.

 

Reuters

"Věděl jsem to dopředu. Ale nakonec tam byla nervozita, aby se to nějak nezkomplikovalo," řekl Veselý v telekonferenci s českými novináři z Washingtonu. "Jsem rád, že jdu zrovna k Wizards. Je to mladý tým, který chce v následujících letech jít nahoru. A jim chci pomoci. Určitě budeme hrát hezký basket," dodal.

Cítí také šanci, že by ve Washingtonu mohl dostat větší porci minut. "Je tu hodně hráčů, kteří jsou na tom podobně jako já, že mohou hrát na dvou či třech postech. Trenér to bude asi hodně točit," domnívá se.

Už stihl mluvit s majitelem klubu Tedem Leonsisem, generálním ředitelem Erniem Grunfeldem a trenérem Flipem Saundersem. "Mám z toho dobrý pocit. Nic konkrétního mi ještě neříkali, na to je brzo, ale bylo na nich vidět, že jsou rádi, že jsem přišel. Také mě ujistili, že mi pomohou se vším, co budu potřebovat," uvedl třetí Čech v NBA po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi.

Číslo 24 zůstane Veselému i ve Washingtonu

Také už si vybral číslo na dresu. Stejně jako v Partizanu Bělehrad bude hrát se čtyřiadvacítkou. "Říkali, že to nebude problém. Jsem rád, že se to povedlo. To číslo je pro mě důležité, ale ne zas tak, že bych bez něj hrát nemohl," uvedl rodák z Ostravy.

Rozporuplné pocity má z toho, že se v médiích stal hitem jeho polibek s přítelkyní Evou těsně po oznámení jeho jména na draftu. "Netroufám si tvrdit, jestli je to pro mě reklama. Každopádně se to hrozně nafouklo. V Evropě by si toho nikdo ani nevšiml a tady se to pořád řeší. Ale na podobnou pozornost jsem zvyklý za poslední rok z Partizanu," řekl Veselý.

Příchod do Washingtonu ho potěšil ještě ze dvou důvodů. "Washington se mi líbí i kvůli tomu, že tam je dobré spojení do Evropy. A také jsem rád, že je tu hokejový tým s brankářem Michalem Neuvirthem. Hokej mám hodně rád a pravidelně sleduju reprezentaci. Na Capitals budu chodit tak často, jak to jen půjde," uvedl Veselý. Usnadní mu to i fakt, že majiteli Wizards Leonsisovi patří zároveň Capitals.

Starosti Veselému nedělá ani to, že je již potvrzená výluka v NBA, která začne 1. července. Není tak jasné, kdy nová sezóna začne. "Už je to jisté, ale já to teď neřeším. Na starosti to mají moji agenti. Uvidíme, až se to všechno domluví. Pak se budu rozhodovat, co a jak, jestli budu trénovat v Americe, nebo jestli se na chvíli vrátím do Partizanu," dodal Veselý.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty