San Antonio podlehlo Memphisu a přišlo o Duncana

NEW YORK

Stoprocentně se chytili basketbalisté Memphisu nabídnuté šance, když utkání se San Antoniem vzdala hvězda Spurs Tim Duncan. Pěti body v závěrečných minutách rozhodli o porážce letošního vítěze NBA 88:80.

"Když Tim (Duncan) pět minut před koncem zápasu odešel ze hřiště, řekli jsme, že tenhle zápas prostě vyhrajeme," líčil s radostí Lorenzen Wright, s devíti doskoky nejlepší v dresu Memphisu.

Duncan odkulhal ze hřiště s podvrtnutým levým kotníkem. San Antonio jen doufá, že jeho zranění není příliš vážné, absence další opory při zranění Tonyho Parkera by nebyla nijak příjemná.

Z vítězství se naopak radovali hráči Dallasu, kteří na vlastní palubovce přehráli Miami 103:93. Texaským basketbalistům se v letošním ročníku příliš nedaří střelecky a až příliš často se spoléhají na Dirka Nowitzkého. V pondělním zápasu se německá hvězda blýskla 30 body.

Orlando - New York 68:75
Nejvíc bodů: McGrady 19 - Ward 15
Atlanta - New Orleans 90:80
Nejvíc bodů: Glover 20 - Traylor 20
Memphis - San Antonio 88:80
Nejvíc bodů: Nesterovič, Ginobili 13 - Swift 14
Chicago - Houston 66:98
Nejvíc bodů: Crawford 19 - Francis 19