Čeští pozemní hokejisté udrželi při životě olympijskou naději

VINNITSA

Čeští pozemní hokejisté po heroickém výkonu dokázali na samostatné nájezdy porazit reprezentaci Polska a vyhráli tak mistrovství Evropy skupiny B. Zajistili si tak postup do elitní divize ME a vybojovali také postup na olympijskou kvalifikaci, kde budou mít díky výhře lepší výchozí pozici, a tím i papírově přijatelnější soupeře. Naděje na historicky první olympijský start tak trvá.

V nedělním utkání se oba týmy oťukávaly. Čechům chyběly opory Babický a Procházka, zatímco reprezentace Polska byla v plné síle. Naši reprezentanti chtěli Polákům vrátit porážku 0:2 ze základní skupiny a dlouho to vypadalo na vyrovnanou partii. Poláci v druhém poločase odskočili do jednobrankového vedení, ale sedm minut před koncem se podařilo vyrovnat Kyndlovi. V prodloužení nepadla žádná branka, a tak o vítězi rozhodly trestné nájezdy. V těch byli Češi šťastnější a získali vytoužené zlato.