Rubriky:

Míčové sporty

České volejbalistky povede Ital Parisi, muži kouče ještě neznají

21. února 2012 10:05 - PRAHA

Ital Carlo Parisi je novým trenérem českých volejbalistek, jeho asistentkou se stala bývalá reprezentantka Marcela Ritschelová. Muži jméno kouče ještě neznají, v prvním kole výběrového řízení žádný z kandidátů neuspěl. Na úterní tiskové konferenci to oznámil předseda českého svazu Zdeněk Haník.

 

Darko Vojinovič, ČTK/AP

Parisi střídá na lavičce ženské reprezentace Jiřího Šillera, kterému skončila na konci minulého roku smlouva. Jednapadesátiletý Parisi je koučem aktuálního lídra italské ligy Busto Arsizio, ve kterém k jeho svěřenkám patří Aneta Havlíčková s Helenou Havelkovou.

Volejbalový svaz vybral Parisiho z konkurence skoro desítky kandidátů. Hlásil se i Šiller a vedle něj neuspěli ani Luboš Bednář, Slovák Marek Rojko, Ital Bruno Napolitano, Němec Jan Lindenmair a Belgičan žijící v Nizozemsku Jean-Pierre Staellens.

S Parisim a Ritschelovou jsou v realizačním týmu další tři Italové. Statistikem je Marco Musso, atletickým trenérem Ezio Bramard a manažerem Enzo Barbaro.

O reprezentaci mužů měli zájem z českých odborníků dosavadní kouč Jan Svoboda, Petr Brom, Milan Fortuník, Josef Smolka a Martin Demar. Z cizinců Ital Flavio Gulinelli, Belgičan Vital Heynen, Brazilec Mauricio Paes a také Slovák Ivan Husár. Z nich ale zatím nový trenér nevzešel, svaz proto vypíše druhé kolo výběrového řízení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty