Házenkářky si neporadily s rakouskou obranou

POREČ

Už jen čistě teoretická šance na postup ze skupiny B zůstala českým házenkářkám na MS v chorvatské Poreči po sedmibrankové porážce s Rakušankami, kterým k úspěchu stačilo vysunutou obranou přivést národní tým k útočné bezradnosti.

DEFAULT TITLE

Česku by postup zřejmě nepřinesly ani víkendová vítězství ve dvou zbývajících zápasech skupiny s Angolou a Ruskem.

"Musela by nám pomoci vzácná shoda okolností. Nic nevzdáváme, i když děvčata nezvládla klíčové utkání, udělala v něm řadu chyb, ale především jim chyběla lehkost v útoku. Spojky to házely brankářce doslova do rukou. S nepřiznivým vývojem skóre tým ztrácel herní sebevědomí a nebyl ani schopen plnit taktické pokyny," litoval trenér Lubomír Krejčíř.

Fabíková pod dozorem

Ještě ve 13. minutě byl nerozhodný stav 7:7, jenže pak Rakušanky nasadily na nejlepší střelkyni Fabíkovou osobní strážkyni, obranu vysunuly až k devíti metrům a rychlost postrádající český celek znovu propadl v útoku zoufalství a kupil chybu za chybou.

V následující čtvrthodině vyrobily reprezentantky spoustu nepřesností a skórovaly jen jen ze dvou sedmiček, zatímco rakouské spojky snadno nasázely devět gólů do sítě Černé, která nestačila napravovat omyly spoluhráček.

Vázla kombinace

Národní tým postrádal jiskru, Zámorské i Vaškové chyběla odvaha ke střelbě zdálky, na křídla se míč téměř nedostával a o rychlé kombinaci, která by umožnila zakončit z brankoviště, si děvčata mohla jen nechat zdát. Navíc se v rakouském brance chytila Rusnachenková, takže ve 40. minutě narostlo manko až na rozdíl devíti branek (13:22).

Soupeřkám sice docházely síly, při absenci našeho rychlého protiútoku se to ale ve skóre nijak nepromítlo a zápas nezadržitelně spěl k porážce českých žen.

Česko - Rakousko 22:29
Poločas: 11:16. Nejvíce branek: Fabíková 8, Čumplová 4/4, Simerská 3, Vašková a Plamínková po 2 - Fridrikasová 9/4, Teodorovicová 6, Fritzová a Logvinová po 4, S. Strassová 3. Rozhodčí Falcone, Rätz (Švýc.), sedmimetrové hody 6/5 - 4/4, vyloučení 3:1, 800 diváků.