Brňanky potřetí prohrály v Eurolize

VALENCIE

Třetí prohru ve skupině Euroligy si připsaly hráčky Gambrinusu JME Brno, když ve čtvrtek pozdě večer neuspěly na palubovce španělské Valencie. Domácí tým oplatil český šampiónkám říjnovou porážku 61:72 a zvítězil rozdílem devíti bodů.

Basketbalistky Brna prohrály v Eurolize třetí zápas. (ilustrační foto)

"Těžko jsme se prosazovali proti agresivní obraně Valencie, vázla útočná kombinace a pod košem jsem neměli takovu převahu, jak jsem čekal," posteskl si trenér Jan Bobrovský.

Jen úvod zápasu Brňankám vyšel a v 6. minutě vedly 12:5, ale pak začaly ztrácet míče a domácí celek se snadno dostával k rychlému protiútoku. Navíc Valencie dobře pokrývala pivotmanky českého celku a úspěšněji střílela zdálky.

První čtvrtinu Brno ještě vyhrálo o bod, ale během úvodních čtyř minut druhé části dala jediný koš pouze Veselá a lídr španělské ligy otočil skóre. Nízké procento úspěšnosti při střelbě ničilo snahu smazat náskok družstva Valencie, ve 25. minutě to bylo již 46:39 a v poslední čtvrtině vedly domácí hráčky dokonce rozdílem dvanácti bodů (ve 36. min. 62:48). Důrazný presink Brna v závěru umožnil jen korekci skóre.

Valencie-Brno 67:58
Nejvíce bodů: Valdemorová 17, Ponsová 14 - Žirková 20, Veselá 15, Machová 8, Šarenacová 6, 900 diváků, čtvrtiny 19:20, 20:14, 11:7, 17:17.