Kidd dosáhl v NBA druhého triple-double za sebou

NEW YORK

Basketbalista Jason Kidd z New Jersey dosáhl v druhém zápasu NBA po sobě dvouciferného počtu bodů, přihrávek a doskoků. Jeho triple-double, šestý v sezoně a celkově šestapadesátý v kariéře, měl tentokrát hodnoty 16 nastřílených bodů, 14 asistencí a deset doskočených míčů.

Mužstvu Nets pomohl Kiddův výkon k vítězství 82:75 v duelu vedoucích celků Centrální a Atlantické divize v Indianě. Domácí tým prakticky po celý zápas prohrával, až v závěrečné čtvrtině se probral a začal ze soupeřova náskoku ubírat. Podařilo se mu ale jen přiblížit na dvoubodový odstup, ve zbytku utkání už byli na koni zase hráči New Jersey. Vedle Kidda je táhl k vítězství především Kenyon Martin, jenž k 23 bodům přidal třináct doskoků, dvaceti body přispěl Richard Jefferson.

Pacers se navíc utápěli ve vlastních problémech. Trenér Rick Carlisle se v prvním poločase nepohodl se svým svěřencem Ronem Artestem, který jej rozzlobil natolik, že ho kouč po změně stran už do hry neposlal. Carlisle se pak neovládl ani po jednom z verdiktů rozhodčích v třetí čtvrtině a byl vyloučen.

"Já jsem tady hlavní kouč a mým úkolem je dostat tým na co nejvyšší úroveň. Ale to se nemůže podařit, dokud si všichni hráči a trenéři nebudou počínat tak, jak mají," zuřil Carlisle při vzpomínce na hádku s Artestem ještě dlouho po utkání. Nejslabším týmem NBA zůstala Atlanta, i když si mohla svou neveselou bilanci vylepšit v zápasu proti Detroitu. Třetí čtvrtinu vyhráli Hawks 22:9, hosté však byli po dramatickém závěru přece jen o tři body lepší.

Chicago nastřílelo do koše Washingtonu rovnou stovku, přičemž nejvíce akcí se podařilo zakončit Jamalu Crawfordovi. Ten zaznamenal 42 bodů, ale hlavní zásluhy na svém galapředstavení připisoval spoluhráčům. "Přihrávali mi do takových pozic, že pro mne bylo hračkou už jen přesně zakončit," prohlásil spokojený Crawford, jenž se svým kolegům odvděčil šesti finálními asistencemi.