Welsch přispěl k výhře nad Chicagem

NEW YORK

V pátek sice basketbalista Bostonu Jiří Welsch nedohrál kvůli poraněnému kolenu zápas s Indianou, v sobotu už ale opět nechyběl v základní sestavě v duelu s Chicagem. Celtics přehráli soupeře na jeho palubovce 88:77 a český reprezentant k tomu přispěl devíti body.

Welsch strávil na palubovce slušných 32 minut, během nichž proměnil dva trojkové pokusy, jednou se trefil z pole a jednou byl úspěšný při trestném hodu. Také doskočil sedm míčů. Boston dovedl k vítězství famózním představením Paul Pierce, který nastřílel 33 bodů.

Boston měl přitom v Chicagu mizerný první poločas, ve druhé čtvrtině se zmohl dokonce jen na devět bodů, ale náležitě se mu povedl finiš. Jen samotný Pierce v poslední části vstřelil 14 bodů.

Vítězná šňůra San Antonia skončila

Po třinácti zápasech přišlo o auru neporazitelnosti San Antonio. Nad síly obhájců trofeje byla Philadelphia, třebaže stále hrála bez zraněného Allena Iversona.

Domácí pohromu předznamenal v průběhu první půle Tim Duncan, když se celkem osmkrát postavil na čáru trestného hodu, ale fauly na svou osobu nepotrestal ani jediným bodem. Celkově proměnil jen tři šestky ze třinácti a těch deset bodů Spurs chybělo - hosté zvítězili 83:77.

Válka mezi Indianou a New Orleans

Emoce vzplály v duelu dvou nejlepších týmů Východní konference, v němž zdolala Indiana na domácím hřišti New Orleans 91:84 a upevnila si pozici lídra. Vypjatý zápas plný tvrdých faulů vyvrcholil devět minut před koncem hromadnou bitkou, na jejímž konci byli tři vyloučení hráči.

K šarvátce zavdali Al Harrington a hostující George Lynch - první druhého fauloval, vzápětí od něj inkasoval ránu loktem do brady, což si nenechal líbit a srazil soupeře na střídačku Pacers. Záhy byla hrací plocha plná mstitelů z obou stran.

"Nemají nás rádi a my je taky ne. Proto to všechno vzniklo," suše konstatoval rozehrávač Hornets Baron Davids, s 35 body nejlepší střelec zápasu. "Jo, nemáme se rádi. Ať NBA raději příště pozve ty nejlepší rozhodčí a početnou ochranku, protože tady vypukne válka," vykopal válečnou sekeru Harrington v pozvánce na příští vzájemný duel 17. února.

San Antonio - Philadelphia 77:83
Nejvíc bodů: Turkoglu 16 - Coleman, Snow 20.
Memphis - Orlando 112:103
Nejvíc bodů: Gasol, Miller 17 - McGrady 34.
Chicago - Boston 77:88
Nejvíc bodů: Crawford 16 - Pierce 33 (Welsch 9).
1. San Antonio221166,7
2. Minnesota211165,6