Welschovi se nedařilo, Boston opět prohrál s Milwaukee

NEW YORK

Basketbalisté Milwaukee si v úterním utkání zámořské NBA poradili i potřetí v této sezóně s Bostonem a zaslouženě vyhráli 111:103. Celtics s Jiřím Welschem v sestavě neměli svůj den, víc než polovinu bodů Milwaukee dokonce nastříleli náhradníci.

Nedařilo se vůbec Jiřímu Welschovi. Český reprezentant strávil na palubovce pětatřicet minut, během nichž si připsal pouhé dva body za jednu trefu ze hry. Selhala i jeho tradiční zbraň - ze čtyř trojkových pokusů nedal ani jeden.

"Co nám dnes večer podrazilo nohy? Totálně jsme propadli v obraně, především v poslední čtvrtině," hodnotil utkání Paul Pierce, který netradičně nenasbíral nejvíc bodů. Hvězdu Celtics tentokrát zastínil náhradník Ricky Davis, který se blýskl třiatřiceti body.

Detroit opět vyhrál, už podeváté

Devátou výhru v řadě oslavili na palubovce Chicaga hráči Detroitu. Delší vítěznou sérii zaznamenali jen v sezóně 1990/91, kdy nepoznali porážku v 11 utkáních za sebou. Chicago od debaklu 89:105 nezachránil ani Scottie Pippen, který se v sestavě Bulls objevil poprvé po zranění kolena.

Novým vedoucím týmem Středozápadní divize se stala Minnesota, která se po výhře 94:89 v New Orleans stala i třetím nejlepším klubem celé NBA. Dosud vedoucí mužstvo divize San Antonio překvapivě prohrálo na půdě druhého nejhoršího celku soutěže Atlanty 77:86.

Washington - Houston 80:93
Nejvíc bodů: Hughes 23 - Jao 21.
Atlanta - San Antonio 86:77
Nejvíc bodů: Abdur-Rahim 29 - Duncan 28.
New Orleans - Minnesota 89:94
Nejvíc bodů: Davis 22 - Sprewell 26.
Milwaukee - Boston 111:103
Nejvíc bodů: Redd 20 - Davis 33 (Welsch 2).
LA Clippers - Portland 103:96 pp
Nejvíc bodů: Maggette 32 - Stoudamire 24.
Středozápadní divize:
1. Minnesota251169,4