Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalista Bryant se už nemusí bát vězení

2. září 2004 11:45 - DENVER (USA)

Basketbalista Kobe Bryant se už nemusí bát, že půjde do vězení, kde mu hrozilo až doživotí. Soudce totiž zamítl žalobu, podle níž hvězdný hráč Los Angeles Lakers v červnu loňského roku znásilnil recepční v hotelu v coloradském Vailu. Hlavním důvodem obratu v kauze bylo prohlášení údajné oběti, jež sdělila, že není v procesu dál schopna pokračovat.

Dívka, která proti Bryantovi vznesla obvinění, byla od začátku projednávání případu pod drobnohledem médií a dokonce musela čelit i anonymním výhružkám smrtí. Tuto situaci už nedokázala unést, takže okresní prokurátor raději sám navrhl stažení žaloby. "Tento návrh je založen pouze na faktu, že oběť není schopna v procesu pokračovat," vysvětlil Mark Hurlbert.

.:ANKETA:
Co si myslíte o kauze "Bryant"? Hlasujte na konci článku

Bryant ani dvacetiletá údajná oběť se jednání soudu v Eaglu, při němž byl případ zamítnut, nezúčastnili. Šestadvacetiletý basketbalista pochybení nadále odmítá, ale dívce se v oficiálním prohlášení omluvil. "Ačkoliv opravdu věřím, že naše jednání bylo oboustranně dobrovolné, zjistil jsem, že ona tento incident neviděla a nevidí stejně jako já," uvedl.

Právní zástupce mladé ženy John Clune po soudním jednání uvedl, že zatím s Bryantovým právníkem nejednal o civilní žalobě, v níž jeho klientka požaduje finanční odškodnění. Zamítnutí trestněprávní žaloby by podle něj na projednávání občanskoprávního sporu nemělo mít vliv.

ČTK, Sport.cz

Zrušit