New Jersey - Charlotte 104:101Deron Williams nastřílel 57 bodů a nejhorší celek NBA porazil skoro sám

Basketbalisté New Jersey Nets porazili v nedělním programu NBA nejhorší celek ligy Charlotte 104:101. Od prohry s outsiderem je uchránil výkon Derona Williamse, který nastřílel 57 bodů a v třetí čtvrtině sám porazil celý tým soupeře 22:19. K vylepšení osobního střeleckého rekordu a letošního ligového maxima mu pomohlo i 21 trestných hodů, z nichž ani jednou neminul.

Deron Williams (vlevo) nastřílel 57 bodů.

"Myslím si, že jsme o hodně lepší tým, když Deron hraje agresivně. A budeme daleko lepší tým, pokud nebude skórovat pouze Brooke Lopez, ale když se přidá i Deron Williams," řekl trenér New Jersey Avery Johnson.

Výtečný výkon podal také bostonský rozehrávač Rajon Rondo, který v utkání s New Yorkem předvedl unikátní triple double s 18 body, 17 doskoky a 20 asistencemi. Stal se teprve třetím hráčem v historii NBA, který v jednom zápasu nasbíral alespoň 17 doskoků a 20 asistencí, před ním se to povedlo jen Wiltu Chamberlainovi a Magiku Johnsonovi.

Boston nad New Yorkem vyhrál 115:111 po prodloužení. Před poslední částí normální hrací doby ztráceli Knicks devět bodů, ve čtvrté čtvrtině vývoj otočili a v koncovce vedli, jenže čtyři vteřiny před koncem poslal Paul Pierce trojkou zápas do prodloužení. V něm už měli domácí Celtics navrch.

Týden poté, co Dwyane Wade zlomil Kobemu Bryantovi nos při Utkání hvězd, dostala hvězda Lakers šanci k odplatě. Bryant nastřílel proti Miami 18 bodů v první čtvrtině a celkem 33 body pomohl domácímu mužstvu k výhře 93:83. Nejlepší výkon v sezóně předvedl Metta World Peace, někdejší Ron Artest, který nasbíral 17 bodů, sedm doskoků a získal čtyři míče.

Miami se opět muselo obejít bez Chrise Boshe. LeBron James nastřílel 26 bodů, ale Wade utkání nedohrál, neboť se pět minut před koncem teprve podruhé v kariéře vyfauloval.

Prodlužoval se také zápas Los Angeles Clippers proti Houstonu, v němž Clippers zvítězili 105:103. K výhře je dovedl Chris Paul s 28 body a deseti asistencemi, právě on se v poslední minutě prodloužení postaral i o rozhodující koš.

Výsledky NBA:
Boston - New York 115:111 po prodl., Charlotte - New Jersey 101:104, Houston - LA Clippers 103:105 po prodl., LA Lakers - Miami 93:83, Philadelphia - Chicago 91:96, Phoenix - Sacramento 96:88, San Antonio - Denver 94:99, Toronto - Golden State 83:75.