Golden State - LA Lakers 101:104Bryant otočil infarktový zápas a dovedl Lakers k výhře

New York

Nejlepší střelec NBA Kobe Bryant dovedl 30 body basketbalisty Los Angeles Lakers k vítězství na půdě Golden State 104:101. San Antonio si připsalo páté vítězství za sebou, když vyhrálo ve Phoenixu 107:100.

Cobe Bryant vzal zodpovědnost na sebe a dvěma těžkými střelami otočil skóre ve prospěch Lakers.

Dva dny poté, co kouč Mike Brown nechal v závěru utkání s Memphisem Bryanta jen na lavičce, zazářil kanonýr v koncovce proti Golden State. Lakers proti Warriors dlouho vedli, ale domácí se v předposlední minutě zápasu dostali do vedení 97:95. Bryant v tu chvíli vzal zodpovědnost na sebe a dvěma těžkými střelami skóre otočil. Celkem Bryant nastřílel 30 bodů, ale trefil jen devět z 24 střel z pole. Pau Gasol přidal 19 bodů a 17 doskoků. Za domácí po 23 bodech nastříleli David Lee a Brandon Rush.

San Antonio přehrálo Phoenix

San Antonio v tradičním souboji přehrálo Phoenix díky širší rotaci hráčů. Základní pětka Spurs si odvedla svůj vysoký standard, když Tim Duncan nastřílel 26 bodů a doskočil 11 míčů, Tony Parker přidal 24 bodů a sedm asistencí. Ale byli to náhradníci Spurs, kteří na začátku poslední čtvrtiny vypracovali dvouciferný náskok.

"Snažíme se zapracovat dva nebo tři hráče a uvidíme, kdo z nich bude nejvíc hrát," řekl po utkání trenér Spurs Greg Popovich, který poprvé nasadil do hry nové posily Borise Diawa a Pattyho Milese.

Phoenixu nestačil životní výkon Shannona Browna, který nastřílel 32 bodů. Polský pivot Marcin Gortat přidal 21 bodů a 14 doskoků, nicméně Suns si prohrou zkomplikovali boje o postup do play off, když spadli až na 10. místo v Západní konferenci.

Dallas znovu udolal Houston

Po třech dnech Dallas znovu porazil v texaském derby Houston, tentokrát se Mavericks radovali z výhry 90:81. Obhájci titulu o výhře rozhodli ve třetí části šňůrou 16:2. Lídrem Dallasu byl tradičně Dirk Nowitzki s 21 body. Za Houston dal 21 bodů Luis Scola. Klíčový rozdíl byl mezi náhradníky, když lavička Dallasu porazila své protějšky 48:17.

Monta Ellis dovedl Milwaukee k vítězství nad Atlantou 108:101. Na začátku poslední čtvrtiny Hawks sice vedli o tři body, ale poté nedokázali zastavit Ellise. Ten ve čtvrté čtvrtině nastřílel 17 ze svých 33 bodů. Atlantě nestačilo 30 bodů Joshe Smithe.

Philadelphia jasně porazila Cleveland 103:85. Hrdinou utkání byl Jodie Meeks, který k výhře pomohl osobním rekordem 31 bodů.

Výsledky NBA:
Dallas - Houston 90:81, Golden State - LA Lakers 101:104, Memphis - Minnesota 93:86, Milwaukee - Atlanta 108:101, Philadelphia - Cleveland 103:85, Phoenix - San Antonio 100:107, Portland - Oklahoma City 95:109.