Rubriky:

Míčové sporty

Volejbalisté mají dva týmy: jeden bude hrát o olympiádu, druhý Evropskou ligu

5. června 2012 14:23 - Nymburk

Čeští volejbalisté vytvořili dva reprezentační celky, které od pátku do neděle čeká start na mezinárodní scéně. Hlavní výběr pod vedením nizozemského kouče Stewarta Bernarda se pokusí v Berlíně kvalifikovat na olympijské hry do Londýna, druhý tým čeká Evropská liga v Jablonci nad Nisou.

 

Grégory Portelette

Silnější dvanáctka se v Berlíně postupně utká s Kubou, Indií a domácím Německem a pouze vítěz turnaje si zajistí účast na hrách v Londýně. Pod pěti kruhy hráli volejbalisté naposledy před 32 lety a tehdejší československý tým byl v Moskvě osmý.

"Dostali jsme možnost hrát kvalifikaci a zkusíme ji využít. Šanci určitě máme. Němci a Kubánci jsou silní, ale můžeme jim konkurovat," řekl ČTK Bernard.

Olympijský výběr dnes naposledy před středečním odletem trénoval v Nymburku. Dopoledne hráči pod dohledem Bernarda, jeho asistenta Zdeňka Šmejkala a masérky Zuzany Škrhové strávili v posilovně, odpoledne pilováním herních variant. Chyběl pouze univerzál David Konečný, který byl na vyšetření s kolenem, ale jet by měl.

Právě na Konečném a dalším ostříleném univerzálovi Janu Štokrovi bude ležet útočná síla českého týmu. "Musíme využít oba, bez nich si to neumím představit. Dále sázíme na týmového ducha," řekl Šmejkal. "Kvalifikace má to kouzlo, že když nám vyjde víkend, bude to úspěch jako hrom, ale všechno musí sednout," řekl.

Jedničkou na nahrávce je Ondřej Boula, který po sedmi letech ve Francii působil poslední sezonu v Turecku. Na smeči jsou připraveni Karel Linz, Tomáš Hýský, Aleš Správka a po zranění ze začátku přípravy je fit i Ondřej Hudeček. Na bloku budou úřadovat Aleš Holubec, Jiří Král a Vladimír Sobotka, liberem je Václav Kopáček.

Druhý národní výběr vede trenér Jindřich Licek a v Jablonci nad Nisou se pokusí udržet vítěznou sérii z úvodního turnaje skupiny B. Na domácí půdě se volejbalisté postupně utkají s Rakouskem, Tureckem a nakonec s Rumunskem.

Olympijská kvalifikace (Berlín, 8.-10. června):
Nahrávači: Filip Habr (České Budějovice), Ondřej Boula (Maliye Milli Piyango/Tur.),
Univerzálové: Jan Štokr (Trentino/It.), David Konečný (Tours/Fr.),
Smečaři: Karel Linz (Nantes/Fr.), Tomáš Hýský (Liberec), Aleš Správka (Ostrava), Ondřej Hudeček (Beauvais/Fr.),
Blokaři: Aleš Holubec (Nantes/Fr.), Jiří Král (Piacenza/It.), Vladimír Sobotka (Ostrava),
Libero: Václav Kopáček (Liberec).
Trenér: Stewart Bernard. Asistent: Zdeněk Šmejkal.
Evropská liga, 3. turnaj skupiny B (Jablonec nad Nisou, 8.-10. 6.):
Nahrávači: Luboš Bartůněk (Praha), Jakub Janouch (Zlín),
Univerzál: Michal Kriško (Příbram),
Blokaři: Radek Mach (Č. Budějovice), Marek Beer (Liberec), Adam Zajíček (Brno),
Smečaři: Jiří Popelka (Kedzierzyn/Pol.), Adam Záhorský (Ostrava), Adam Bartoš (Zlín), Tomáš Fila (Č. Budějovice).
Libero: David Juračka (Č. Budějovice).
Trenér: Jindřich Licek.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty