Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Island 28:21

Házenkářky přejely Island a na turnaji v Chebu skončily třetí

15. září 2012 14:10 - Cheb

České házenkářky porazily v závěrečném utkání na přípravném turnaji O štít města Chebu v souboji účastnic prosincového evropského šampionátu Island 28:21 a s bilancí jedné výhry a dvou porážek se Slovenskem a Maďarskem obsadily konečné třetí místo. Turnaj ovládly Maďarky po dopoledním vítězství nad Slovenskem.

 

ČTK

České hráčky až na první čtvrtinu utkání diktovaly tempo. V úvodu po dobrých zákrocích brankářky Raníkové dvakrát stáhly dvoubrankovou ztrátu, zlepšily obranu a od stavu 8:8 díky čtyřgólové šňůře poprvé odskočily.

V poločase vedl domácí celek 13:10 a krátce po změně stran definitivně zlomil odpor Seveřanek, které se stejně jako Bašného tým představí na prosincovém Euru v Srbsku.

Ve zbytku druhého poločasu si Češky s chutí zastřílely a zvedly si sebevědomí před blížícím se šampionátem, kam postoupily po osmi letech. Zářila především Chrenková, s osmi brankami nejlepší střelkyně domácího týmu. Šestkrát skórovala Martinková, čtyři góly dala Černá.

Češky si pochvalovaly, že pro ně byl přípravný turnaj v Chebu na úvod sezony dobrou prověrkou. "V prvním zápase se Slovenskem tam byla nervozita. Proti Maďarkám jsme už včera odehrály hodně dobrý zápas, dneska jsme to taky zvládly. Myslím, že to byla hodně dobrá příprava na mistrovství Evropy," řekla České televizi Chrenková.

Českému celku na turnaji scházelo několik důležitých hráček z úspěšné kvalifikace. Bašného potěšilo, jak se proti Islandu předvedly házenkářky, které chybějící opory nahradily. "Je to dobrý výsledek. Přeci jen jsme zde byli dost oslabení a holky si v posledních dvou duelech dokázaly, že jsou schopné vítězit i v okleštěné sestavě," uvedl na svazovém webu Bašný.

Přípravný turnaj házenkářek O štít města Chebu:
Česko - Island 28:21 (13:10)
Sestava a branky ČR:
Raníková, Doláková - Chrenková 8/3, Martinková 6, Černá 4, Knedlíková 2, Poznarová 1, Salčáková 1, Kutlvašrová 1, Štěrbová 3, Šviráková, Crhová 2, Gebre Selassie, Selucká, Marčíková, Vysloužilová
Nejvíce branek Islandu:
Siguroardóttirová 5/2
Rozhodčí: Opava, Válek (oba ČR)
Sedmimetrové hody: 4/3 - 4/4
Vyloučení: 1:4
Maďarsko - Slovensko 34:29 (15:17)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty