Šampiónky z Prostějova zahájily volejbalovou extraligu vítězstvím nad Šternberkem

Volejbalistky Prostějova vstoupily vítězně do nové sezóny Uniqa extraligy. Úřadující šampiónky porazily na domácím hřišti Šternberk za pětašedesát minut hladce 3:0. Vyhrály i obhájkyně bronzu z Olomouce, které udolaly KP Brno 3:2.

Trenér Prostějova Miroslav Čada si po zápase posteskl, že výkon jeho hráček není na začátku sezóny ještě stoprocentní. "Pořád nám dost věcí nefunguje, například jsme dnes zkazili zbytečně mnoho podání vzhledem k tomu, že je ani nebylo potřeba tolik riskovat," uvedl na klubovém webu s tím, že obranu má tým kvalitní.

V utkání plném zvratů vedly hráčky z Hané už 2:0 na sety, v dramatické koncovce třetí sady ale vítězství pečetit nedokázaly. Odvrátily sice šest setbolů, nakonec ale set prohrály 28:30. Brno dovedlo zápas až do tie-breaku, v němž vedlo 10:6, nakonec však prohrálo 13:15.

Pětisetový duel viděli diváci i v Přerově, kde domácí hráčky zdolaly pražskou Slavii 3:2. Hladké vítězství 3:0 naopak oslavil Frýdek-Místek v utkání s Ostravou.