Míčové sporty

Házenkáři Brna uhájili neporazitelnost i proti Dukle a jsou první

20. října 2012 19:53 - Brno

Přímý souboj o první místo v extralize házenkářů vyhrálo Brno, které v sedmém kole porazilo Duklu Praha 26:22. K úspěchu domácího týmu výrazně přispěl brankář Bavlnka, díky jehož výborným zákrokům vedli Brňané o čtyři góly už v poločase.

Po přestávce si domácí hráči vypracovali až sedmibrankový náskok, který Dukla korigovala, ale třetí porážku v sezoně neodvrátila. Naopak Brno zůstává jako poslední tým v soutěži bez porážky a má v čele tabulky dvoubodový náskok před triem Dukla, Jičín, Hranice.

Karviná zdolala Kopřivnici jednoznačně 37:24, když už po 25 minutách vedla o deset branek.

Extraliga házenkářů - 7. kolo:
KP Brno - Dukla Praha 26:22 (11:7)
Nejvíce branek: Mičola 8/2, Hubáček 7/1 - Kotrč 4, Mráz 3/1. Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš. Sedmimetrové hody: 7/4 - 5/2. Vyloučení: 8:8. Diváci: 820.
Karviná - Kopřivnice 37:24 (17:11)
Nejvíce branek: Chudoba 7, O. Meca a Mlotek po 6 - Krejčiřík 6, Bukovský 5/1. Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka. Sedmimetrové hody: 3/1 - 5/4. Vyloučení: 5:3.