Míčové sporty

Házenkáři Plzně porazili šampióny ze Zubří a jsou třetí

21. října 2012 13:21 - Praha

Házenkáři Plzně zvítězili v extralize nad obhájcem titulu Zubřím 27:21 a v tabulce jim patří třetí místo o dva body za vedoucím Brnem a Hranicemi. Hostům nepomohlo ani devět gólů Miroslava Jurky, jenž je s celkovými 53 brankami ze šesti utkání nejlepším střelcem soutěže.

Zápas se přitom dlouho vyvíjel pro Zubří slibně, v poločase vedlo 11:9. Po přestávce se ale rozstřílel Bečvář, jenž celkem šesti góly pomohl Plzni k cenné výhře. Zubří neuspělo ani ve druhém venkovním duelu v sezoně a s bilancí tři vítězství a tři porážky mu patří osmé místo.

Hranice srovnaly s neporaženým Brnem krok díky vysoké výhře 36:21 ve Frýdku-Místku. Domácí se drželi do 20. minuty, vydařený závěr prvního poločasu však Hranicím vynesl rozhodující devítibrankový náskok. Frýdek-Místek tak dál čeká na první bod, v tabulce je nicméně pod ním ještě Přerov.

Extraliga házenkářů - 7. kolo:
Plzeň - Zubří 27:21 (9:11)
Nejvíce branek: Bečvář 6, Tonar 4/1, Horký a Šindelář po 3 - Jurka 9, Večeřa 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2. Vyloučení: 3:4. Diváci: 310.
Frýdek-Místek - Hranice 21:36 (12:21)
Nejvíce branek: Hes 5, Dyba 4, Vacula 4/1 - Galus 11/1, Rachač 8, Čadra 4. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 4/1 - 2/1. Vyloučení: 5:5. ČK: Rachač. Diváci: 386.
1. KP Brno 6 4 2 0 182:147 10
2. Hranice 6 5 0 1 184:165 10
3. Plzeň 6 4 0 2 171:152 8
4. Dukla Praha 7 4 0 3 196:180 8
5. Jičín 6 3 2 1 148:138 8
6. Lovosice 5 3 1 1 133:117 7
7. Karviná 7 3 1 3 201:193 7
8. Zubří 6 3 0 3 162:153 6