VŠ Praha - Partizan 75:81 po prodl.Basketbalistky VŠ Praha v Evropském poháru podlehly Partizanu

Basketbalistky VŠ Praha v Evropském poháru nezvládly koncovku domácího utkání s Partizanem Bělehrad a prohrály 75:81 po prodloužení. Přitom většinu utkání vedly a směřovaly za historicky první výhrou v soutěži, ale v závěru přišly o sedmibodový náskok a prodloužení už patřilo soupeřkám.

Vysokoškolačky po vyrovnaném úvodu převzaly ve druhé čtvrtině otěže utkání do svých rukou a vybudovaly si až desetibodové vedení. Náskok si dlouho udržovaly a ještě pět minut před koncem vedly o sedm bodů.

Koncovka ale patřila Partizanu, který srovnal na 65:65. Tarasavová s Dotsonovou sice ještě dvakrát vrátily domácím hráčkám vedení, ale Srbky vždy stihly odpovědět a dovedly utkání do prodloužení. To odstartovala trojkou Dabovičová, která celkem dala v prodloužení sedm ze svých 29 bodů a měla tak hlavní podíl na výhře.

Na straně VŠ tým táhly zejména zahraniční opory Tarasavová (19 bodů), Dotsonová (17 bodů, 8 doskoků, 8 získaných faulů) a nejzkušenější hráčka týmu Reisingerová (16 bodů a 8 doskoků).

2. kolo Evropského poháru basketbalistek:
Skupina G:
VŠ Praha - Partizan Bělehrad 75:81 po prodl. (17:21, 37:34, 56:53, 69:69)
Nejvíce bodů: Tarasavová 19, Dotsonová 17, Reisingerová 16 - Dabovičová 29, Butulijaová a Radocajová po 11. Fauly: 19:26. Trestné hody: 27/21 - 23/15. Trojky: 4:6.