Prostějovské volejbalistky se nadřely na výhru ve Frýdku-Místku

Druhý set v tomto ročníku extraligy ztratily v sobotu volejbalové suverénky na domácí scéně z Prostějova. Na palubovce Frýdku-Místku prohrály úvodní sadu, až pak i díky změnám v sestavě zápas otočily ve výhru 3:1 a i po šestém kole vedou tabulku. Olymp uspěl stejným výsledkem v Olomouci a ztrácí na druhé příčce bod, frýdecký tým je třetí.

Trenér Prostějova Miroslav Čada (vpravo) dává pokyny hráčkám.

Ten se vrhl do souboje s domácími mistryněmi posledních čtyř let bez bázně a kvalitním útokem i servisem dostal Prostějov od stavu 15:18 pod tlak. První set Frýdek-Místek získal pro sebe, a když se v další části přiblížil na jediný bod (11:12), hostující kouč Miroslav Čada sáhl k dalším změnám v sestavě.

S pomocí Veliké, nahrávačky Jelínkové a zkušené univerzálky Soaresové nakonec Prostějov po dramatické koncovce třetí sady získal všechny tři body. Obhájce stříbra Olymp Praha přivezl rovněž výhru 3:1 z Olomouce, která v závěru odpadla a uhrála ostudných devět bodů.

Uniqa extraliga volejbalistek - 6. kolo:
Frýdek-Místek - Prostějov 1:3 (22, -18, -24, -15)
Nejvíce bodů: Kojdová 13, Pavelková 12, Závodná 11 - Gomesová 24, Flávia 15, Žarkovová a Soaresová po 12.
Olomouc - Olymp Praha 1:3 (-21, 23, -22, -9)
Nejvíce bodů: Honková 13, H. Vanžurová 12, Košická 11 - Kvapilová 22, Sládková 14, Mlejnková 11.
Přerov - SG Brno 3:0 (13, 20, 15)
Nejvíce bodů: Mátlová 16, Rosenbergerová 13 - Najbrtová 10, Nálezková a Kurková po 5.
KP Brno - Šternberk 3:0 (22, 21, 23)
Nejvíce bodů: Staňková 18, Michalíková 16 - Sochorcová a M. Janečková po 9.
Slavia Praha - Ostrava 3:1 (19, -10, 29, 20).
1.Prostějov66018:2497:36118