Rubriky:

Míčové sporty

Plážové volejbalistky zahájily Světový okruh v Číně 9. místem

27. dubna 2013 08:55 - Fu-čou

Dělené deváté místo obsadily oba české páry plážových volejbalistek na úvodním turnaji Světového okruhu v čínském Fu-čou. Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou podlehly ve druhém kole play off Američankám April Rossové a Jennifer Kessyové, stříbrným olympijským medailistkám z Londýna a bývalým mistryním světa. Martina Bonnerová s Barborou Hermannovou prohrály rovněž ve dvou setech se Španělkami Lilianou a Elsou Baquerizovou.

 

Petr Horník, Právo

Pátá dvojice z olympijských her v Londýně Kolocová, Sluková o něco zaostala za vstupem do úspěšné loňské sezóny, kterou začala sérií tří pátých míst na turnajích v Číně. Za devátou příčku české volejbalistky obdržely prémii 2000 dolarů a 250 bodů do žebříčku.

"Boby má absolutní pravdu"

Kolocová se Slukovou okomentovaly výsledek citátem slavného amerického golfisty z 20. let minulého století Bobbyho Jonese, jenž řekl, že "sportovní zápolení se většinou odehrává na malém prostoru mezi ušima". "Dneska jsme se utvrdily v tom, že má Bobby bohužel absolutní pravdu! Když má člověk strach vyhrát, tak to je pak těžký," reagovaly na facebooku na fakt, že v obou setech vedly 17:14, ale ani v jednom neuspěly.

Bonnerová s Hermannovou účastí ve druhém kola zopakovaly vystoupení na loňském grandslamu v Gstaadu, kde to znamenalo sedmé místo a jejich dosud nejlepší výsledek. V utkání se Španělkami, které Kolocová se Slukovou ve skupině zdolaly 2:0 na sety, jim nevyšla hlavně první sada. V ní uhrály Bonnerová s Hermannovou jen šest míčů.

Další turnaj Světového okruhu se hraje v příštím týdnu v Šanghaji.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu ve Fu-čou (Čína):
Play off - 2. kolo:
Rossová, Kessyová (4-USA) - Kolocová, Sluková (6-ČR) 2:0 (19, 21)
Liliana, Baquerizová (11-Šp.) - Bonnerová, Hermannová (24-ČR) 2:0 (6, 18)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty