Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Srbsko 3:0

Volejbalisté v přípravě porazili srbské mistry Evropy

23. srpna 2013 21:12 - Svitavy

Čeští volejbalisté zvítězili v přípravě na evropský šampionát nad úřadujícími mistry kontinentu ze Srbska 3:0. Svěřenci trenéra Stewarta Bernarda tak favorizovanému soupeři ve Svitavách oplatili čtvrteční pětisetovou porážku, naposledy se oba týmy utkají v sobotu v Hradci Králové.

"Oproti včerejšímu zápasu jsme udělali mnohem méně nevynucených chyb. Velmi se mi líbilo nasazení a bojovnost celého týmu," uvedl trenér Bernard v tiskové zprávě.

Češi, opět se Štokrem na smeči a Konečným na postu univerzála, hráli s mnohem větším soustředěním než ve čtvrtek v Hradci, dařilo se jim na servisu a na bloku. Srbové se nemohli dostat do tempa, neměli prostor na pestřejší kombinace, což české obraně usnadnilo práci.

Hosté se prosadili až ve čtvrtém setu, který po dohodě týmů následoval po skončení duelu. V tom Srbsko vyhrálo 25:15.

Čeští volejbalisté po třech zápasech se Srbskem nastoupí v přípravě ještě proti Belgii a Finsku. Na evropském šampionátu se od 20. září střetnou v základní skupině v Gdyni postupně s Bulharskem, Ruskem a Německem.

Přípravné utkání volejbalistů ve Svitavách:
ČR - Srbsko 3:0 (21, 19, 13)
Sestava ČR: Ticháček, Štokr, Široký, Konečný, Hýský, Holubec, libero Juračka - Finger, Haník, Král, Sobotka, Hudeček, Bartoš.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty