Welsch v NBA opět hrál, Cleveland podlehl Sacramentu

NEW YORK

Basketbalista Jiří Welsch se po absenci ve dvou zápasech v NBA opět vešel do sestavy Clevelandu, kterému se však páteční utkání proti Sacramentu nepovedlo. Cavaliers prohráli na domácí palubovce 109:128, Welsch dal za osmnáct minut tři body z trestných hodů. Cleveland inkasoval nejvíce bodů v sezóně, naopak soupeř jich nejvíce nastřílel.

Hlavní podíl na výhře Sacramenta měli Mike Bibby, Predrag Stojakovič a Cuttino Mobley, kteří dali shodně po 22 bodech. "Byl to náš zápas, všechno nám vycházelo," řekl Stojakovič. Sacramento vyhrálo osmý vzájemný duel za sebou. Cleveland se po prohře dělí o šesté místo ve Východní konferenci s Indianou. "Jde po nás spousta týmů, ale pořád míříme do play off. Uděláme všechno pro to, abychom se tam dostali," uvedl LeBron James, s 35 body nejlepší střelec zápasu.

Účast v play off NBA si zajistili obhájci titulu z Detroitu, kteří oslavili návrat trenéra Larryho Browna na lavičku po operaci kyčle vítězstvím 97:84 nad Los Angeles Clippers. "Hráli jsme trochu lehkovážně, ale vyhráli jsme," řekl Brown, který zmeškal deset zápasů, v nichž Pistons šestkrát zvítězili.

Do vyřazovacích bojů v pátek postoupili také hráči Dallasu, když porazili Philadelphii na její palubovce 100:83. Od výměny trenérů podlehli Mavericks pod vedením Averyho Johnsona pouze v jednom z osmi utkání. Hlavní podíl na vítězství měl tradičně Němec Dirk Nowitzki, který dal 29 bodů. Philadelphii, osmému týmu Východní konference, chyběl v poslední čtvrtině kvůli bolavým tříslům nejlepší ligový střelec Allen Iverson. Předtím stihl dát 22 bodů.

Kvůli nataženému lýtku vynechal teprve druhý zápas během své kariéry v NBA Jao Ming a Houston si bez čínského obra neporadil s New Orleans. Nejslabšímu týmu Západní konference podlehl doma 73:76, i když vedl už o 18 bodů. "Je třeba si pamatovat, že zápas trvá 48 minut," adresoval výtku svým hráčům trenér Houstonu Jeff Van Gundy.

Phoenix potvrdil vítězstvím 107:98 nad Minnesotou vedoucí postavení v celé NBA, hostům se naopak vzdálila vidina postupu do play off. Po předchozích pěti výhrách se Timberwolves nepovedlo umazat další část z velké ztráty na poslední postupové místo v Západní konferenci. Phoenix dovedl k úspěchu nejlépe nahrávající hráč v lize Steve Nash, jenž dal 28 bodů a připsal si 11 asistencí.

Charlotte - Toronto 107:119
Orlando - Washington 102:111
Philadelphia - Dallas 83:100
Atlanta - Boston 100:116
Detroit - Los Angeles Clippers 97:84
New York - New Jersey 91:93
Cleveland - Sacramento 109:128
Milwaukee - Memphis 82:93