Míčové sporty

Prostějov vydržel jen poločas, Nymburk má jedenáctý titul na dosah

24. května 2014 19:43 - Prostějov
(Aktualizováno: 24. května 2014 20:13)

Basketbalisté Nymburka mají na dosah jedenáctý český titul v řadě. Ve druhém utkání finále NBL porazili Prostějov na jeho palubovce 80:66 a ve středu mohou doma sezonu zakončit očekávaným titulem. Navíc mají šanci jako první slavit bez jediné porážky.

Roman Vondrouš, ČTK

Prostějov přitom byl dlouho favoritovi vyrovnaným soupeřem, přestože postrádal klíčového hráče Radka Nečase. Do zápasu vstoupil šňůrou 9:0 a po vydařené koncovce první čtvrtiny získal dokonce jedenáctibodové vedení 26:15. Postarali se o to zejména pivoti Švrdlík s Kohoutem.

Jenže pak Nymburk zlepšil hru pod košem a otočil na 30:31. Prostějov se sice ještě vzmohl a po sedmibodové sérii si vysloužil poločasové vedení o dva body, ale ve třetí čtvrtině přišel zdrcující nápor úřadujícího šampióna.

Nymburk výrazně zlepšil obranu a chytil se i v útoku. Rozstříleli se zejména Simmons s Hrubanem, strůjci klíčové šňůry 21:0, což domácí zcela zlomilo. Rozjetý Hruban navíc přidal další dvě trojky a Nymburk tak získal náskok 21 bodů, který mu dal klid do poslední čtvrtiny, ve které už Prostějov neměl nárok na obrat.

Finále play off basketbalové ligy mužů - 2. zápas:
Prostějov - Nymburk 66:80 (24:15, 37:35, 45:64)
Nejvíce bodů: Švrdlík 13, Bohačík a Pandula po 12, Kohout 11 - Simmons 17, Hruban 16, Mahalbašič 13, Ilievski 9. Rozhodčí: Vyklický, Dolinek, Vondráček. Fauly: 15:21. Trestné hody: 15/10 - 14/9. Trojky: 4:7. Stav série: 0:2

Časová osa: Míčové sporty