Rubriky:

Míčové sporty

Nymburské basketbalisty posílil americký pivot Burns

1. srpna 2014 20:49 - Nymburk

Čtvrtým Američanem na soupisce basketbalistů Nymburka bude pivot Christian Burns, který přichází z Krasnojarsku jako náhrada za Dylana Page. Velkou předností 203 centimetrů vysokého forwarda je střelba z dálky.

 

Petr Hloušek, Právo

Osmadvacetiletý Burns v minulé sezóně zazářil ve VTB lize právě v utkání s Nymburkem, kterému nastřílel 25 bodů a zajistil Krasnojarsku vítězství a následný postup do play off právě na úkor českého mistra.

"Všichni si pamatujeme, jak těžké dva zápasy jsme proti němu v minulé sezóně odehráli. Hlavně ten v Praze, kdy nám nastřílel 25 bodů. Čekáme, že do týmu přinese energii a atletičnost a že nám pomůže jak ve vnitřním prostoru, tak i na perimetru, kde je výborný střelec za tři body," řekl kouč Nymburka Kestutis Kemzura.

Celkem měl Burns ve VTB lize průměry 14,6 bodu, 5,6 doskoku, 1,2 asistence na zápas a úspěšnost tříbodové střelby 44,6 procenta. Rodák z Trentonu od skončení univerzitní kariéry ve Philadelphii hraje v Evropě, kde působil v Polsku, Portugalsku, Německu, Ukrajině, Izraeli, Itálii a Rusku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty