Česko - Srbsko 77:68Basketbalistky na turnaji v Karlových Varech porazily i Srbsko

Karlovy Vary

České basketbalistky na přípravném turnaji v Karlových Varech porazily po Koreji také Srbsko. Čtvrtý tým posledního mistrovství Evropy v rámci přípravy na mistrovství světa přehrály 77:68 a ve čtvrtek si zahrají s Kanadou o celkový triumf na turnaji.

"S výsledkem a úseky hry bych mohl být spokojený, ale stále máme problémy s tvrdostí v obraně. Na tom před mistrovstvím světa musíme ještě zapracovat. Už dávno je totiž basketbal kontaktním sportem," řekl trenér Lubor Blažek. "Těší mě, že družstvo bojovalo více než s Koreou a věřím, že chuť do basketu začne přicházet. Mohlo by k tomu pomoci i to, když porazíme Kanadu," dodal.

Podobně jako proti Koreji vyšel českým hráčkám vstup do zápasu, ale situaci si zkomplikovaly ve druhé čtvrtině. Celé utkání bylo skóre velmi vyrovnané, českému výběru se podařilo odskočit na pět bodů až v závěru třetí čtvrtiny, která však byla na body velmi chudá (9:12).

Do poslední fáze hry vstoupily lépe Srbky, jimž se dařilo zejména doskakovat míče pod oběma koši. Dotáhly se na rozdíl jediného bodu, ale Češky ukázaly bojovnost a týmového ducha a v koncovce na palubovce dominovaly.

Jana Veselá zatížila konto soupeřek 15 body. O bod méně přidala Ilona Burgrová a kapitánka Eva Vítečková měla 12 bodů.

Přípravný turnaj basketbalistek v Karlových Varech před MS:
ČR - Srbsko 77:68 (24:18, 42:40, 54:49)
Nejvíce bodů: Veselá 15, Burgrová 14, Vítečková 12, Elhotová 11 - Ajdukovičová a Radočajová po 11, Butulijová 10. Fauly: 20:34. Trestné hody: 38/28 - 21/14. Trojky: 3:2.
Korea - Kanada 56:53 (6:15, 11:25, 37:43)
Nejvíce bodů: Sin Čung-ča 15, Kim Čung-un a Kim Tan-bi po 10 - Tathamová 11, Fieldsová a Gaucherová po 9.